نحوه Nofollow کردن نظرات وردپرس و لینک های خروجی انتخابی

nofollow کردن نظرات وردپرس و لینک های خروجی

این پست رو به اشتراک بگذارید

با Nofollow کردن نظرات وردپرس می توانید از بسیاری از اسپم ها جلوگیری کنید ، همانطور که می دانید وردپرس محبوترین سیستم مدیریت محتوا در تمام دنیا است اما به دلیل همین محبوبیت متاسفانه بسیاری از سایت های وردپرسی شدند محلی برای اسپم روبات های مخرب و اسپمر که نتیجه آن از دست رفتن سئو و مشکلات abuse برای سایت قربانی و بالا رفتن بازدید و سود وب سایت اسپمر.

nofollow کردن نظرات وردپرس و لینک های خروجی

آیا تا به حال به نظراتی که در سایت شما ارسال می شود توجه کرده اید ؟ مثلا به جای نام نوشته ” خرید عروسک ” و آدرس وب سایت خود را در نظرات وارد کرده و نوشته ” ممنون مطلب شما خیلی عالی بود ، خوشحال می شوم به سایت منم سر بزنید ” . در واقع این کاربر هم سایت خود را برای کاربران شما تبلیغ کرده و هم قصد داره برای کلمه “خرید عروسک ” از امتیاز سایت شما استفاده کنه ، همانطور که می دانید ما در لینک از دو نوع follow و Nofollow استفاده می کنیم. در حالت follow حتی اگر در کد ها هم ننویسم گوگل از امتیاز وب سایت ما برای سایت اسپمر استفاده می کنه اما در صورت Nofollow ، گوگل از سمت سایت شما به سایت لینک شده اعتباری نده و از آن رد میشه. بنابراین بهترین کار این است که کا لینک هایی که در مقاله ها اضافه می کنیم و یا لینک های نظرات وردپرس را Nofollow کنیم تا بخشی از کاربران اسپمر خود را از دست بدهیم.

نحوه Nofollow کردن نظرات وردپرس و لینک های خروجی انتخابی

برای Nofollow نظرات وردپرس و لینک های خروجی راه حل های بسیار زیادی وجود دارد اما بنده در این مقاله قصد دارم ساده ترین راه را به شما آموزش دهم ، افزونه Ultimate Nofollow به نظر من بهترین افزونه برای Nofollow سازی نظرات و لینک های خروجی وردپرس هست. پس از نصب و فعال سازی افزونه Ultimate Nofollow ، در قسمت تنظیمات وردپرس یک گزینه به نام Nofollow اضافه می شود که شامل دو گزینه زیر است :

Nofollow all links in comments : با تیک زدن این گزینه تمام لینک های موجود در نظرات وردپرس شما به صورت Nofollow تغییر می کند که این مورد پیشنهاد ما است.

Nofollow all blogroll links : با تیک زدن این گزینه تمام لینک ها به صورت Nofollow تنظیم می شوند که این پیشنهاد ما نیست. تیک این گزینه را بردارید ، اما این افزونه امکان بسیار جالب دیگری دارد :

در زمان ارسال مقاله زمانی که قصد دارید به سایتی لینک دهید می توانید به صورت انتخابی آن را Nofollow کنید. تصویر زیر را مشاهده کنید :

Nofollow کردن لینک های خروجی وردپرس

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشه ، لطفا در صورتی که مشکل یا نظری دارید آن را در دیدگاه ها ارسال نمایید.

موارد بیشتر برای کاوش

2 نظر منتشر شده

  • بسیار عالی و مفید بود از نظر سئو هم خیلی مهمه

      Avatar photo
    • خواهش می کنم ، تشکر از پیام شما

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند