چگونگی تغییر رمز مودم

تغییر رمز مودم برای جلوگیری از سرقت اطلاعات در فضا مجازی

این پست رو به اشتراک بگذارید

در دو مقاله قبل در مورد مشاهده افراد متصل به وای فای و مودم و تغییر رمز وای فای توضیح دادیم ، در این جلسه نیز قصد داریم تا نحوه تغییر رمز مودم برای امنیت بیشتر را به شما کاربران عزیز آموزش بدهیم ، از انجایی که بسیاری از کاربران رمز های مودم خود را تغییر نمی دهند ، هکر ها با سو استفاده از این مورد می توانند به راحتی وارد پنل مودم و روتر شما شده و رمز وای فای ، نام کاربری و رمز عبور اینترنت را مشاهده کنند و علاوه بر امکان استفاده از اینترنت شما ، امکان ورود به ناحیه کاربری سرویس دهنده اینترنت شما و مشاهده تمام اطلاعات شخصی ، شامل نام ، نام خانوادگی ، تلفن ، آدرس کد پستی و … را داشته باشند ، همچنین برخی از افراد به راحتی توسط همین روش سعی می کنند تنظیمات مودم را دستکاری کرده تا اینترنت شما قطع شود ، در ادامه به مراحل تغییر رمز مودم و روتر را به صورت تصویری به شما کاربران عزیز توضیح خواهیم داد.

تغییر رمز مودم برای جلوگیری از سرقت اطلاعات

مراحل تغییر رمز مودم  :

مرحله اول : متصل شدن به شبکه :

ابتدا با استفاده از کابل شبکه ، یا اتصال به wifi به مودم خود متصل شوید.

مرحله دوم : وارد کردن آدرس مدیریت مودم و روتر :

سپس آدرس ورود مودم خود را وارد کنید ، آدرس ورود معمولا 192.168.1.1 یا 192.168.0.1 یا 192.168.2.1 هستند ، و یا 10.0.1.1 ( اپل ) و یا 10.0.0.1 ( در Xfinity ) می باشد.

  • اگر شما به مودم خود دسترسی ندارید ، با استفاده از کلید های ctrl + r وارد Command Prompt شوید و سپس دستور ipconfig را وارد کنید و در قسمت Default Gateway آی پی را کپی کنید ، معمولا آدرس گیت وی همان آدرس روتر است.
  • در صورت موفق نشدن به ورود توسط روش های بالا ، مدل مودم خود را در اینترنت جستجو کنید تا نحوه دسترسی به ادمین مودم را پیدا کنید.
  • برخی از مودم ها و روتر ها نیاز به نرم افزار دارند ، که باید به جای وب از آن نرم افزار ها استفاده کنید.
  • نام کاربری پیش فرض admin و رمز عبور معمولا admin یا password می باشد ، در غیر اینصورت شما باید به دنبال رمز پیش فرض مودم در پشت مودم باشید یا مدل آن را در اینترنت برای پیدا کردن رمز پیش فرض جستجو نمایید.
  • در صورت فراموشی رمز عبور شما باید دکمه ریست مودم را به مدت 30 ثانیه فشار دهید تا تنظیمات مودم به تنظیمات کارخانه بازیابی شود ، توجه داشته باشید در این روش اطلاعات کاربری اینترنت شما و همچنین رمز وای فای شما از تنظیمات مودم حذف خواهد شد و باید مجدد آنها را تنظیم نمایید.

مرحله سوم : باز کردن صفحه تغییر رمز عبور

  • در برخی مودم ها برای تغییر رمز ادمین مجبور به استفاده از Setup Wizard برای تغییر رمز مودم هستید ، بنابراین باید در این مراحل رمز مودم و رمز wifi و نام کاربری و رمز اینترنت را مجدد تنظیم نمایید.

در مودم های tplink شما باید به دنبال کلمه های “Management” سپس “Access Control” سپس ” Password ” بگردید.

مرحله چهارم : ذخیره تغییرات

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه ، منتظر نظرات ارشمند شما هستیم.

موارد بیشتر برای کاوش

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند