ثبت دامنه ارزان ir و com با ارائه پنل اصلی بین المللی ، ثبت فوری دامین1396-6-25 17:31:35 +00:00

ثبت دامنه ارزان

نت آرام نماینده رسمی جوکر آلمان (Joker.com) می باشد ، در پلتفرم نت آرام امکان ثبت دامنه با بیش از 300 پسوند دامنه ملی و بین المللی را به صورت کاملا خودکار وجود دارد ، انتخاب یک سرویس دهنده معتبر اهمیت زیادی دارد ، تا از مشکلات احتمالی که ممکن است به دلایل مختلفی برای دامنه ایجاد شود جلوگیری شود ، در پلتفرم نت آرام تمام دامنه ها 100% به نام کاربر ثبت می شوند و هر کاربر می تواند اطلاعات خود را در Whois دامنه مشاهده کند ، همچنین آن دسته از وب مستران محترمی که تمایل به نمایش اطلاعات خود در Whois دامنه های بین المللی خود ندارند می توانند سرویس Whois Privacy را به صورت جداگانه سفارش دهند ، بسیاری از وبمسترانی که ثبت دامنه بین المللی آنها در مرکز ثبت دامنه جوکر آلمان ثبت شده است می توانند با استفاده از سرویس Whois خصوصی ، اطلاعات خود را در Whois مخفی کنند ، در جدول در صورتی که آیکن سپر برای پسوند مورد نظر نمایش داده شود ، قابلیت ثبت سفارش به همراه Whois Privacy را دارا می باشد. در حال حاضر سرویس Whois Privacy به دو صورت Privacy Basic و Privacy Pro ارائه می شود.   از آنجایی که نت آرام نماینده رسمی شرکت CSL GmbH جوکر آلمان می باشد و دامنه ها را به صورت انبوه از این شرکت خریداری می کند ، با توجه به روش حواله ارزی و سورس آن تلاش شده است تا قیمت تمام شده ارزان تر قیمت وب سایت Joker باشد. هم اکنون شما وب مستر محترم می توانید با سرویس ثبت دامنه ارزان نت آرام دامنه های خود را به صورت تکی و یا انبوه ثبت کنید ، پلت فرم ما در صورت رعایت در ورود اطلاعات کاربری کامل دامین شما را به صورت آنی ثبت خواهد کرد.

قرارداد جوکر

برای شروع ، نام دامنه خود را وارد نمایید…

wdt_ID پسوند دامنه مرکز ثبت دامنه قیمت در نت آرام ثبت جدید (هر سال) قیمت تمدید در نت آرام (هر سال ) توضیحات
1 COM Joker 127.000 127.000 مالکیت به نام کاربر - ثبت آنی
2 IR یک ساله IRNIC 4.900 5.900 کد تخفیف: irdomain95 - ثبت آنی در صورت تنظیم بودن شناسه ایرنیک
3 IR پنج ساله IRNIC 15.900 16.000 ثبت آنی به نام کاربر
4 NET Joker 160.000 160.000 ثبت آنی به نام کاربر
5 ORG Joker 166.000 166.000 ثبت آنی به نام کاربر
6 INFO Joker 40.000 160.000 ثبت آنی به نام کاربر
7 Biz Joker 195.000 195.000 ثبت آنی به نام کاربر
8 Name Joker 49.000 49.900 ثبت آنی به نام کاربر
9 Shop Joker 151.000 450.000 ثبت آنی به نام کاربر
10 Site Joker 170.000 130.000 ثبت آنی به نام کاربر
پسوند دامنه قیمت در نت آرام ثبت جدید (هر سال)

نت آرام هرچند وقت یکبار تخفیف های ویژه ای برای ثبت دامین ارزان و میزبانی وب در نظر می گیرد که فقط آنها را به اعضای خود ارسال می کند اگر تمایل دارید این تخفیف ها را از دست ندهید ایمیل خود را ثبت کنید.

ثبت دامنه ارزان نت آرام

ثبت دامنه ارزان

دامنه در واقع همان نام وب سایت می باشد ، دامنه از دو قسمت تشکیل شده است : 1-نام دامنه 2-پسوند دامنه

نام دامنه همان اسم وب سایت شما می باشد برای مثال netaram ، نام دامنه می تواند از 3 حرف تا 63 حرف باشد ، در ثبت دامنه تنها می توانید از حروف انگلیسی و نشانه (-) استفاده کنید. (البته سرویس های دامنه فارسی هم به تازگی ارائه شده است) در انتخاب نام دامنه نمی توانید از کارکتر های ویژه و کد های اسکی و فاصله استفاده کنید. دامنه ها زیر نظر موسسه آیکان (ICANN) ثبت می شوند اما تمام دامنه ها توسط نماینده ها ( Registrars ) ثبت می شود. دامنه یکی از پیش نیاز های راه اندازی وب سایت می باشد و بدون ثبت دامنه هیچ وب سایتی نمی توان راه اندازی کرد.

مزایای ثبت دامنه ارزان نت آرام

  • ارائه پنل مدیریت دامنه و ثبت دامنه 100% به نام کاربر

  • ارائه پنل مالکیت برای دامنه های ملی و ثبت 100% به نام کاربر

  • امکان دریافت کد transfer در هر لحظه
  • امکان ثبت فوری دامین

  • امکان تغییر دی ان اس آنلاین
  • پشتیبانی 24 ساعته نت آرام

پسوند دامنه

پس از انتخاب نام دامین باید پسوند دامنه را انتخاب کنید. تمام دامنه ها پسوند دارند. پسوند های دامنه توسط موسسه ICANN تایید می شوند. به طور کلی پسوند دامنه به سه دسته تقسیم می شود : 1-پسوند های عمومی 2-پسوند های کشوری 3-پسوند های ویژه ( اختصاصی)

1-پسوند های عمومی دامنه : پسوند های دامنه عمومی عبارت است از com ، net ، org ، این دامنه ها برای ثبت و استفاده عموم می باشد و ثبت دامنه عمومی برای هر فردی مجاز است. دامنه های عمومی توسط شرکت ها یا نماینده (Registrar) که مورد تایید ICANN هستند به ثبت می رسند.

2-پسوند های دامنه کشوری : تمام کشور ها می توانند با توجه به نام خود درخواست پسوند دامنه دو حرفی کنند ، برای مثال پسوند دامنه ملی ایران .ir می باشد و پسوند دامنه آلمان .de می باشد و یا برای آمریکا .us می باشد. به دلیل اینکه برخی از دامنه های ملی کشور ها با کلمات اختصاری تشابه دارند این کشور ها از این فرصت استفاده کرده و به فروش عمومی دامنه های خود اقدام می کنند. مانند دامنه کشور ایتالیا .IT و .cc و .fm و .tv

3-پسوند های ویژه ( اختصاصی) : پسوند هایی که افراد یا شرکت ها با توجه به نوع فعالیت خود آن را انتخاب می کنند. این پسوند ها می بایست از قوانین خاصی تابعیت کنند. مانند .pro ، .info ، .biz ، .info که البته برخی پسوند ها را بسیاری از عموم بدون هیچ مشکلی استفاده می کنند.

انتخاب نام دامنه

انتخاب آدرس دامنه بسیار مهم است ، آدرس دامنه ممکن است در آینده به عنوان یک برند شناسایی شود و ارزش های بسیار زیادی داشته باشد ، بنابراین در انتخاب نام دامنه باید بسیار دقت کرد. شما می توانید برای وب سایت خود نامحدود دامنه ثبت کنید و آن را توسط  هاست به سایت خود اضافه کنید.(بستگی به امکانات هاست). در انتخاب نام دامنه باید موارد زیر را رعایت کنید :

عبارت انتخابی نباید تشابه با برند های تجاری معتبر داشته باشد.
سعی کنید تا تعداد کارکتر های دامنه ( تعداد حروف) کم باشد. هرچه نام دامنه کوتاه تر باشد راحت تر به خاطر سپرده می شود.
سعی کنید نام دامنه ای انتخاب کنید که به راحتی به خاطر سپرده شود.
در صورت امکان نامی انتخاب کنید تا در آینده نیازی به تغییر دامنه نداشته باشید. چراکه تغییر نام دامنه یعنی شروع مجدد .
سعی کنید از کارکتر های اعداد و کارکتر خط فاصله استفاده نکنید. چرا که ممکن است به خاطر سپردن آن سخت شود.
تلاش کنید از نام وب سایت های دیگر استفاده نکنید.
بهتر است نامی انتخاب کنید تا با فعالیت وب سایت شما ارتباط داشته باشد.
دامنه را توسط سایتی ثبت کنید که شما را صاحب امتیاز دامنه قرار دهند. متاسفانه برخی از همکاران دامنه ها را به نام خود ثبت می کنند و حتی ممکن است پس از مدتی ، دامنه خود را به دلایلی از دست بدهید.
حتما پنل اصلی دامنه را از شرکتی که دامنه خود را در آنجا ثبت کرده اید درخواست کنید.
هرگز بدون دلیل دی ان اس های خود را تغییر ندهید ، چرا که می تواند باعث از کار افتادن وب سایت شما شود.
قوانین ثبت دامنه داخلی و بین المللی را مطالعه کنید.
سعی کنید چند ماه قبل از منقضی شدن دامنه خود را تمدید کنید.
اگر شما برای یک برند معتبر دامنه ثبت می کنید بهتر است سایر پسوند ها و یا دامنه های مشابه را برای خود ثبت کنید.
در صورتی که وب سایت معتبر یا برند تجاری معروفی دارید سعی کنید حتما دامنه com را خریداری کنید.

 www چیست ؟

www یا همان وب جهان گستر (World Wide Web) اولین بار توسط خالق وب به کار گرفته شد. وجود تعداد بی شمار از رایانه ها و ابر رایانه ها و تجهیزاتی که با شبکه در ارتباط هستند باعث شد در سال 1989 دانشمندان آزمایشگاه فیزیک ابزاری تهیه کنند که بتوانند با آن اطلاعات تمام رایانه ها را با هم ارتباط دهند. نتایج این دانشمندان در ایجاد شبکه های رایانه ای متفاوت شد و اینترنت را گشود که اکنون به وب یا www معروف است.

اما www که معمولا اول دامنه مشاهده می کنید نشانه خاصی نیست و هر فردی می تواند پس از ثبت دامین با استفاده از تنظیمات هاست خود www را اضافه یا حذف کند یا www را به دامنه اصلی ری داریکت کند یا دامنه را به www ری دایرکت کند.

معرفی انواع پسوند برای ثبت دامین

انواع پسوند دامنه :

نکته : تمام این دامنه ها برای عموم قابل ثبت می باشند هرچند برخی از آنها شرایط فعالیت دارند اما تاکنون مشکلی گزارش نشده است.

.com : دامنه دات کام (Commercial) برای وب سایت های تجاری به کار می رود.

.ir : دامنه ملی ایران می باشد. هزینه ثبت دامین ir بسیار کم است.

.net : برای وب سایت های مرتبط با شبکه (Network) می باشد.

.org : برای سازمان ها (Organization) یا غیر انتفاعی می باشد.

.info : برای وب سایت های اطلاعاتی ( Information) مناسب است.

.biz : بیز که مخفف (Business) می باشد به معنی تجارت است و برای سایت های کسب و کار و تجاری مناسب است.

.co : دامنه .co برای دامنه کشور کلمبیا می باشد. به دلیل تشابه با دامنه دات کام بسیاری از شرکت ها این دامنه را در کنار دامنه اصلی خود نیز ثبت می کنند.

.in : دامنه ملی کشور هند که البته به دلیل ارزان بودن بین کاربران ایرانی محبوب شده است.

برای ثبت دامنه ارزان هر کدام از این پسوند ها می توانید کادر قرمز رنگ بالای صفحه ، قیمت دامنه را مشاهده و سپس سفارش خود را ثبت نمایید.

کدام پسوند را برای ثبت دامین انتخاب کنیم ؟

 در صورتی که دامنه را برای شرکت یا برند تجاری ثبت می کنید سعی کنید که دامنه com و ir را نیز ثبت کنید.

اگر یک وب سایت معتبر دارید سعی کنید  تمام پسوند ها را ثبت کنید تا در آینده توسط افراد سودجو ثبت نشود. در صورتی که سایت شخصی راه اندازی می کنید انتخاب پسوند دامنه چندان مهم نیست شما می توانید از دامنه ملی برای وب سایت شخصی خود استفاده کنید.