سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات عمومی

چگونه دامنه خود را به نت آرام منتقل کنیم ؟

اگر قصد انتقال دامین خود را به نت آرام دارید ، ابتدا وارد پنل مدیریت دامنه خود شوید و قفل انتقال را باز کنید و کد epp را دریافت کنید ، سپس می توانید از این لینک  سفارش خود را در پورتال مشتریان نت آرام ثبت کنید اگر شما دسترسی به پنل اصلی دامین ندارید یا نمی توانید این کار را انجام دهید می توانید با شرکتی که دامنه شما را ثبت کرده است تماس بگیرید و از آنها کد epp را دریافت کنید و درخواست باز کردن قفل دامنه را نیز به آنها ارسال نمایید.

منظور از ایمیل تایید انتقال دامنه چیست ؟

برای تایید انتقال دامنه ( به جز انتقال های بین نمایندگان یک مرکز ثبت دامنه )  یک ایمیل به صاحب امتیاز قدیم ارسال می شود که شامل یک لینک می باشد. صاحب امتیاز با کلیک روی این لینک و تایید کردن می تواند روند ترنسفر را آغاز کند ، اما در صورتی که انتقال را رد کند ، دامنه منتقل نخواهد شد. همچنین در صورتی حتی ایمیل تایید شود اما کد epp صحیح نباشد دامنه منتقل نخواهد شد. ذر برخی رجیستری ها نیازی به تایید ایمیل نیز نمی باشد و مرکز ثبت تنها یک اطلاع رسانی به ایمیل صاحب امتیاز قدیم ارسال می کند.

قفل انتقال دامنه چیست ؟

برای امنیت بیشتر جهت جلوگیری از سرقت دامنه کاربران می توانند با فعال کردن قفل انتقال دامنه در پنل مدیریت دامنه ، از هرگونه انتقالی جلوگیری کنند. بنابراین در صورتی که قفل Domain lock فعال باشد حتی در صورت استفاده از کد epp نیز امکان ترنسفر دامنه وجود ندارد.

کد انتقال دامنه یا epp چیست؟

جهت جلوگیری از سرقت دامنه کلیه انتقال ها با استفاده از کد ترنسفر یا epp انجام می شوند. هر کاربری که دامنه ای ثبت می کند پنل مدیریت دامنه را نیز دریافت می کند ، کاربران می توانند با ورود به این پنل کد EPP را دریافت کرده و برای انتقال دامنه به سرویس دهنده جدید از آن استفاده کند. در واقع بدون دریافت کد transfer امکان منتقل کردن دامنه به سرویس دهنده جدید وجود ندارد.

شرایط مدیریت رایگان سرور های مجازی چیست ؟
 • انتخاب یکی از پلان های دارای مدیریت سرور رایگان
 • انتخاب سیستم عامل لینوکس
 • انتخاب سی پنل یا دایرکت ادمین

مدیریت رایگان شامل سرور های ویندوز و یا سرور های بدون کنترل پنل نمی شود.

کدام سیستم عامل ها به طور خودکار نصب خواهند شد ؟

در سیستم عامل های لینوکس Centos 7 64bit ، Centos 8 64bit , انواع Ubuntu , انواع Debian همچنین Almalinux و در سرور های ویندوز Windows Server 2016 , Windows Server 2019 , Windows Server 2022 , Windows-10 پشتیبانی می شود. این سیستم عامل ها به طور خودکار توسط ربات نت آرام در کمتر از چند دقیقه نصب خواهند شد.

زمان تحویل سرور ها چقدر است ؟

سرور های مجازی ایران حرفه ای نت آرام در لحظه فعال شده و در کمتر از چند دقیقه سیستم عامل به طور خودکار نصب خواهد شد و اطلاعات در ایمیل برای مشترک توسط سیستم ارسال می شود.

در صورت درخواست مشترک برای استفاده مدیریت رایگان سرور ، از آنجایی که سیستم عامل و نرم افزار های سرور به طور دائمی در حال بروزرسانی هستند و خودکار سازی نصب آنها مشکلاتی ایجاد می کند ،  برای رضایت مشتریان محترم در نت آرام تمام مراحل نصب نرم افزار ها و کانفیگ سرور توسط پرسنل باتجربه انجام خواهد داد ، لذا انجام مدیریت سرور حداکثر به حدود 24 ساعت کاری نیاز خواهد داشت.

سرور های مجازی نت آرام دارای کرنل اختصاصی هستند ؟

کرنل اختصاصی به این معنی است که ماشین مجازی شما درست مانند یک سرور اختصاصی سیستم عامل کاملی دارد ، منظور از این سیستم عامل کامل این است که سیستم عامل سرور شما ارتباطی با سیستم عامل اصلی سرور نخواهد داشت ، و می توانید سیستم عامل متفاوت از سیستم عامل اصلی نصب نمایید ، برای مثال در مجازی ساز openvz به دلیل وابستگی به کرنل اصلی امکان نصب سیستم عامل ویندوز وجود ندارد و حتی در سرور های لینوکس در برخی تنظیمات و iptables ها و … اختلال ایجاد می شود ، بله ! سرور مجازی ایران حرفه ای نت آرام به دلیل استفاده از مجازی ساز VMWARE ESXI یا KVM دارای قابلیت کرنل اختصاصی است و به همین دلیل کیفیت این سرور ها به مراتب بهتر از سرور  های ایجاد شده با مجازی ساز OPENVZ است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه کرنل اختصاصی چیست ؟ مراجعه نمایید.

محل نگهداری سرور های مجازی در کدام دیتاسنتر است ؟

سخت افزار سرور های مجازی حرفه ای ایران نت آرام در دیتاسنتر بسیار محبوب پارس آنلاین تهران یا افرانت یا آسیاتک نگهداری می شود ، این دیتاسنتر ها دارای تجهیزات خنک کننده ،  برق و اینترنت پایدار هستند. همچنین محل نگهداری سرور های آلمان در دیتاسنتر Hetzner و سخت افزار سرور های فرانسه نیز در دیتاسنتر OVH نگهداری می شوند.

یک سرور برای فعالیت مداوم نیاز به شرایط نگهداری خاص دارد ، برای مثال اینترنت سرور باید بسیار پایدار باشد ، چرا که کوچکترین قطعی می تواند باعث دان شدن هزاران وب سایت شود و کسب و کار را با اختلال و در نتیجه به دلیل دان بودن مشترکین جدید امکان ورود به سایت را نخواهند داشت و مشترکین قدیم دچار کاهش اعتماد خواهند شد ، مواردی که باعث پایداری و امنیت بیشتر سرور می شوند شامل مانند برق پایدار ، تجهیزات خنک کننده ، سیستم های امنیتی و دوربین (برای جلوگیری از ورود افراد ناشناس به دیتاسنتر ) ، سوئیچ ها ، رک ها و … می باشند.

مدیریت نرم افزاری رایگان سرور مجازی شامل چه مواردی می شود ؟

به طور کلی در بسیاری از شرکت ها پشتیبانی نرم افزاری به عهده خریدار است ، و سایر سرویس دهنده ها معمولا هیچ پشتیبانی بابت مشکلات سرور نمی دهند ، در نت آرام “پکیج مدیریت رایگان” به ارزش “ماهانه 800 هزار تومان” برای همه سرور های مجازی لینوکس حرفه ای فعال می شود ، این خدمات شامل آپدیت اولیه نرم افزاری پکیج های سیستم عامل ، تنظیمات کنترل پنل دایرکت ادمین / سی پنل ، تنظیمات DNS ، نصب نسخه های مورد نیاز PHP ، نصب و کانفیگ EXTENSION های PHP ، تنظیمات امنیتی PHP ، تنظیمات امنیتی کنترل پنل ، تنظیمات امنیتی سیستم عامل ، نصب وب سرور مورد نیاز ، نصب نرم افزاری های امنیتی مورد نیاز کاربر ،  تمام آپدیت های نرم افزاری در هر زمان به درخواست کاربر ، نصب نرم افزار های اضافه در صورت نیاز کاربر مانند imunify360 ، Litespeed , CXS , OSM , Jetbackup , CSF , Clamav  , KernelCare , CloudLinux، تغییر رمز ها سیستم عامل ، کنترل پنل و یوزر های کنترل پنل به درخواست کاربر در هر زمان ، تنظیمات PTR ، نصب و تنظیم SPF و DKIM  برای افزایش رتبه ایمیل و …. می باشد.

هزینه انتقال هاست ویندوز به نت آرام چقدر است ؟

در صورتی که بک آپ هاست قدیم شما پلسک باشد ، هزینه ریستور برای بک آپ های کمتر از 2 گیگابایت یکبار / 150 هزار تومان و برای بیشتر از دو گیگابایت با ما تماس بگیرید.

کدام اطلاعات هاست قدیم ویندوز من به نت آرام منتقل می شود ؟

در صورتی که بک آپ هاست ویندوز قبلی شما پلسک باشد ، ما تمام اطلاعات موجود در بک آپ شامل فایل ها ، دیتابیس و ... را در سرور جدید ریستور خواهیم کرد. برای سایر کنترل پنل ها با ما تماس بگیرید.

آیا امکان انتقال هاست وردپرس از شرکت دیگر به نت آرام وجود دارد ؟

بله در صورتی که پنل قبلی شما سی پنل باشد و حجم آن کمتر از دو گیگابایت باشد انتقال رایگان انجام می شود ، برای پنل دایرکت ادمین یا حجم بالاتر از دو گیگابایت هزینه انتقال یکبار 100 هزار تومان خواهد بود.

 

کدام نسخه های PHP در هاست وردپرس پشتیبانی می شود ؟

شما می توانید به راحتی از پنل خود ورژن دلخواه PHP و تمام Extension های آنها را مدیریت نمایید ، PHP های منسوخ نشده توسط نت آرام پشتیبانی می شود ، اگر شما نسخه PHP خاصی را نیاز دارید با پشتیبانی تماس بگیرید.

آیا در هاست وردپرس امکان نصب سایر CMS ها وجود دارد ؟

بله ، آنچه در اختیار شما قرار داده می شود هاست لینوکس است با این تفاوت که نسبت به هاست لینوکس 50% قدرت پردازشی بیشتری دارد و هیچ محدودیتی در نصب سیستم های دیگر مانند جوملا یا پرستاشاپ وجود ندارد.

مزایای سرویس هاست وردپرس نت آرام چیست ؟

از آنجایی که وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا جهان می باشد و بیشتر از 90% از مشتریان نت آرام از WordPress استفاده می کنند ، نت آرام سرویس های لینوکس را برای میزبانی وردپرس بهینه کرده است. نت آرام از سخت افزار ها و نرم افزار های محبوب جهت افزایش سرعت ، پایداری و امنیت سایت های وردپرسی استفاده کرده است ، برای مثال درایو های SSD ، رم های DDR4 ، سرور با قدرت پردازی بالا در کنار نرم افزارهایی مانند وب سرور Litespeed ، سیستم عامل کلود لینوکس می تواند باعث امنیت و سرعت وردپرس شود ، برای کاربران وردپرسی یک سرویس ارزشمند ارائه کرده ایم ، شما می توانید از افزونه LSCACHE در هاست های لینوکس نت آرام جهت افزایش سرعت وردپرس خود استفاده نمایید.

سرویس مناسب وردپرس چیست ؟

سیستم مدیریت محتوا وردپرس به زبان PHP کد نویسی شده است ، بنابراین سرویس هاست لینوکس مناسبترین گزینه برای میزبانی سایت های وردپرسی می باشد.

آیا زیر دامنه ها نیاز به ثبت جداگانه دارند ؟

خیر ، با ثبت هر دامنه شما می توانید از زیر دامنه نیز استفاده نمایید و هیچ فردی نمی تواند زیر دامنه شما را برای خود ثبت کند ، زیر دامنه ها نیاز به ثبت جداگانه ندارند ، برای مثال در صورتی که شما دامنه netaram.com را خریداری کرده باشید می توانید زیر دامنه های مانند site.netaram.com و یا my.netaram.com بدون هزینه جداگانه استفاده نمایید.

*تعداد قابل ایجاد ساب دامین ها محدود به هاست شما خواهد شد و تعداد آن در دامنه نامحدود می باشد.

ایمیل های تحت دامنه را چگونه می توانم ایجاد کنم ؟

در دامنه شما هیچ محدودیتی برای استفاده از ایمیل های تحت دامنه مانند info@netaram.com وجود ندارد ، محدودیت آن بستگی به هاست شما دارد ، چنانچه سرویس هاست شما محدودیتی در ایجاد ایمیل نداشته باشد به راحتی می توانید ایمیل های مورد نیاز خود را ایجاد و ارسال و دریافت ایمیل را از دامنه خود انجام دهید.

آیا دامنه ها بلافاصله پس از پرداخت آنی ثبت می شوند ؟

پلت فرم نت آرام به سرور های ایرنیک و همچنین شرکت CSL GmbH آلمان متصل شده است ، پس از پرداخت صورتحساب بلافاصله پلت فرم ما اطلاعات سفارش را برای این مراکز ارسال می کند و دامنه شما با API به طور خودکار در لحظه ثبت خواهد شد ، با این حال ممکن است به دلایل زیر دامنه به طور خودکار ثبت نشود که ما این موارد را حداکثر ظرف مدت 48 ساعت اداری پیگیری خواهیم کرد.

دلایل عدم ثبت خودکار دامنه : 

عدم درج کامل مشخصات کامل و رد شدن مشخصات از سمت مرکز ثبت دامنه
وجود مشخصات با کاراکتر فارسی در پروفایل کاربر ( تمام مشخصات شما باید انگلیسی یا به صورت فینگلیش وارد شود )
آدرس پستی بسیار طولانی ( حداکثر باید 60 کاراکتر باشد )
عدم درج کد پستی ( در صورت عدم اطلاع از کد پستی خود مقدار 123456789 وارد شود )
وجود کاراکتر غیر مجاز در نام دامنه انتخاب شده ( نام دامنه می تواند از حروف ، اعداد و در نهایت – انتخاب شود ، – نمی تواند در ابتدا یا انتهای نام دامنه انتخابی باشد )
دامنه های دو حرفی ثبت نخواهند شد. ( حداقل 3 کاراکتر باید باشد )
برخی دامنه ها که اسم خاص دارند ممکن است آزاد باشند ، اما قیمت ثبت بین المللی آنها متفاوت باشد ، در صورت انتخاب چنین دامنه هایی سفارش لغو و مبلغ عودت خواهد شد.
برای دامنه های IR درج شناسه ایرنیک برای هر دامنه در فیلد مربوطه در فرم سفارش الزامی است. همچنین باید قبل از پرداخت صورتحساب دسترسی خودم و نمایندگان تنظیم شود.
دامنه های IR به دلیل تعطیل بودن ایرنیک هر شب از ساعت 23:30 – 00:30 ثبت نخواهند شد ، سفارش های این زمان خودکار انجام نمی شود و حداکثر ظرف مدت 48 ساعت اداری توسط نت آرام پیگیری خواهند شد.

شرایط خرید و ثبت دامنه IR چیست ؟

دامنه های IR در سامانه فیزیک نظری ( NIC.IR ) ثبت می شوند ، کافیست فقط در این سایت ثبت نام کنید و سپس شناسه خود را در فرم سفارش نت آرام وارد نمایید تا دامنه خودکار ثبت شود ، برای دامنه های لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید :

نت آرام تنها به شناسه ایرنیک نیاز دارد ، بنابراین شما نباید در سایت ایرنیک دامنه را سفارش دهید ، هزینه ثبت مستقیم در ایرنیک حدودا چند برابر قیمت ثبت دامنه در نت آرام است.
در فرم عضویت حتما گزینه آزاد برای نمایندگان فراموش را علامت بزنید ، تا دسترسی ثبت دامنه به نام شما را داشته باشیم ، اگر به هر دلیلی این گزینه را روی خودم تنظیم کرده اید از آموزش تنظیم رابط ها روی خودم و نمایندگان قبل از پرداخت صورتحساب استفاده نمایید تا دامنه خودکار به نام شما ثبت شود.
برخی دامنه ها IR که اسم مکان ، شهر ، استان یا اسم های خاص مانند news دارند نیاز به ارسال تعهد نامه عدم سو استفاده دارند که به راحتی امکان ارسال آن وجود دارد.
برخی دامنه های خاص ممکن است نیاز به دریافت تاییدیه اینترنتی از ساماندهی دارند ، برخی دامنه ها مانند اسم بانک ها یا … ممکن است نیاز به مجوز داشته باشند.
مرکز دامنه های ملی ایران ( ایرنیک ) هر شب از ساعت 23:30 لغایت 00:30 تعطیل است ، لذا در صورتی که تمایل دارید ثبت دامنه شما آنلاین انجام شود از ثبت سفارش از در این ساعات خودداری نمایید ، سفارش هایی که در این ساعات ثبت می شوند ظرف مدت 48 ساعت اداری پیگیری خواهند شد.

دامنه ها در کدام رجیسترار ثبت می شوند ؟

نت آرام نماینده رسمی و قانونی شرکت  CSL GmbH آلمان ( Joker.com ) می باشد و در حال حاضر تمام دامنه های بین‌المللی در این مرکز 100% به نام صاحب امتیاز آن ثبت می شود. همچنین دامنه های ملی نیز در مرکز دامنه ملی ایران ( ایرنیک ) با شناسه کاربری صاحب امتیاز ثبت می شود.

چه پسوند هایی قابل ثبت می باشند ؟

در حال حاضر نت آرام بیشتر از 400 پسوند محبوب دنیا را ارائه می کند ، برخی دامنه ها ممکن است نیاز به شرایط خاص داشته باشند اما مهم ترین پسوند ها که در ایران استفاده می شود را در ادامه توضیح خواهیم داد :

نکته : تمام این دامنه ها برای عموم قابل ثبت می باشند هرچند برخی از آنها شرایط فعالیت دارند اما تاکنون مشکلی گزارش نشده است.

.com : دامنه دات کام (Commercial) برای وب سایت های تجاری به کار می رود.
.ir : دامنه ملی ایران می باشد. هزینه ثبت دامین ir بسیار کم است.
.net : برای وب سایت های مرتبط با شبکه (Network) می باشد.
.org : برای سازمان ها (Organization) یا غیر انتفاعی می باشد.
.info : برای وب سایت های اطلاعاتی ( Information) مناسب است.
.biz : بیز که مخفف (Business) می باشد به معنی تجارت است و برای سایت های کسب و کار و تجاری مناسب است.
.co : دامنه .co برای دامنه کشور کلمبیا می باشد. به دلیل تشابه با دامنه دات کام بسیاری از شرکت ها این دامنه را در کنار دامنه اصلی خود نیز ثبت می کنند.
برای ثبت دامنه ارزان هر کدام از این پسوند ها می توانید کادر جستجو  ابتدای همین صفحه ، قیمت دامنه را مشاهده و سپس سفارش خود را ثبت نمایید.

چگونه دامنه مناسبی ثبت کنیم ؟

انتخاب آدرس دامنه بسیار مهم است ، آدرس دامنه ممکن است در آینده به عنوان یک برند شناسایی شود و ارزش های بسیار زیادی داشته باشد ، بنابراین در انتخاب نام دامنه باید بسیار دقت کرد. شما می توانید برای وب سایت خود نامحدود دامنه ثبت کنید و آن را توسط  هاست به سایت خود اضافه کنید.(بستگی به امکانات هاست). در انتخاب نام دامنه باید موارد زیر را رعایت کنید :

عبارت انتخابی نباید تشابه با برند های تجاری معتبر داشته باشد.
سعی کنید تا تعداد کارکتر های دامنه ( تعداد حروف) کم باشد. هرچه نام دامنه کوتاه تر باشد راحت تر به خاطر سپرده می شود.
سعی کنید نام دامنه ای انتخاب کنید که به راحتی به خاطر سپرده شود.
در صورت امکان نامی انتخاب کنید تا در آینده نیازی به تغییر دامنه نداشته باشید. چراکه تغییر نام دامنه یعنی شروع مجدد .
سعی کنید از کارکتر های اعداد و کارکتر خط فاصله استفاده نکنید. چرا که ممکن است به خاطر سپردن آن سخت شود.
تلاش کنید از نام وب سایت های دیگر استفاده نکنید.
بهتر است نامی انتخاب کنید تا با فعالیت وب سایت شما ارتباط داشته باشد.
دامنه را توسط سایتی ثبت کنید که شما را صاحب امتیاز دامنه قرار دهند. متاسفانه برخی از همکاران دامنه ها را به نام خود ثبت می کنند و حتی ممکن است پس از مدتی ، دامنه خود را به دلایلی از دست بدهید.
حتما پنل اصلی دامنه را از شرکتی که دامنه خود را در آنجا ثبت کرده اید درخواست کنید.
هرگز بدون دلیل دی ان اس های خود را تغییر ندهید ، چرا که می تواند باعث از کار افتادن وب سایت شما شود.
قوانین ثبت دامنه داخلی و بین المللی را مطالعه کنید.
سعی کنید چند ماه قبل از منقضی شدن دامنه خود را تمدید کنید.
اگر شما برای یک برند معتبر دامنه ثبت می کنید بهتر است سایر پسوند ها و یا دامنه های مشابه را برای خود ثبت کنید.
در صورتی که وب سایت معتبر یا برند تجاری معروفی دارید سعی کنید حتما دامنه com را خریداری کنید.

کدام پسوند را برای ثبت دامین انتخاب کنیم ؟

در صورتی که دامنه را برای شرکت یا برند تجاری ثبت می کنید سعی کنید که دامنه COM و IR را نیز ثبت کنید.

اگر یک وب سایت معتبر دارید سعی کنید  تمام پسوند ها را ثبت کنید تا در آینده توسط افراد سودجو ثبت نشود. در صورتی که سایت شخصی راه اندازی می کنید انتخاب پسوند دامنه چندان مهم نیست شما می توانید از دامنه ملی برای وب سایت شخصی خود استفاده کنید.

دامنه چیست ؟

دامنه در واقع همان نام وب سایت می باشد ، دامنه از دو قسمت تشکیل شده است : 1-نام دامنه 2-پسوند دامنه

نام دامنه همان اسم وب سایت شما می باشد برای مثال netaram ، نام دامنه می تواند از 3 حرف تا 63 حرف باشد ، در ثبت دامنه تنها می توانید از حروف انگلیسی و نشانه (-) استفاده کنید. (البته سرویس های دامنه فارسی هم به تازگی ارائه شده است) در انتخاب نام دامنه نمی توانید از کارکتر های ویژه و کد های اسکی و فاصله استفاده کنید. دامنه ها زیر نظر موسسه آیکان (ICANN) ثبت می شوند اما تمام دامنه ها توسط نماینده ها ( Registrars ) ثبت می شود. دامنه یکی از پیش نیاز های راه اندازی وب سایت می باشد و بدون ثبت دامنه هیچ وب سایتی نمی توان راه اندازی کرد.

www چیست ؟

www یا همان وب جهان گستر (World Wide Web) اولین بار توسط خالق وب به کار گرفته شد. وجود تعداد بی شمار از رایانه ها و ابر رایانه ها و تجهیزاتی که با شبکه در ارتباط هستند باعث شد در سال 1989 دانشمندان آزمایشگاه فیزیک ابزاری تهیه کنند که بتوانند با آن اطلاعات تمام رایانه ها را با هم ارتباط دهند. نتایج این دانشمندان در ایجاد شبکه های رایانه ای متفاوت شد و اینترنت را گشود که اکنون به وب یا www معروف است.

اما www که معمولا اول دامنه مشاهده می کنید نشانه خاصی نیست و هر فردی می تواند پس از ثبت دامین با استفاده از تنظیمات هاست خود www را اضافه یا حذف کند یا www را به دامنه اصلی ری داریکت کند یا دامنه را به www ری دایرکت کند.

چرا به نت آرام اعتماد کنم ؟
 • سابقه درخشان 7 ساله در نماد اعتماد الکترونیک
 • شرکت ثبت شده نوآوران میزبانی هوشمند با شماره ثبت 576923
 • دارای مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران
 • دارای جواز کسب کشوری از اتحادیه کسب و کار های مجازی
 • دارای نماد اتحادیه کسب و کار های مجازی
 • دارای نماد ساماندهی از وزارت فرهنگ از ارشاد اسلامی
 • دارای گواهی احکام تجارت و کسب و کار
 • عضو انجمن صنفی کسب و کار های اینترنتی
نحوه رسیدگی به درخواست های پشتیبانی را توضیح دهید ؟

تمام سرور های میزبانی وب نت آرام به طور 24 ساعته تحت نظر سیستم های مانیتورینگ می باشند و چنانچه اختلالی در سرویس ایجاد شود که مربوط به خدمات نت آرام باشد ، در اولین فرصت بدون نیاز به گزارش کاربر پیگیری و رفع خواهند شد ، آنچه برای نت آرام اهمیت زیادی دارد ، عملکرد ، نگهداری و مدیریت صحیح سرور ها می باشد تا کمترین اختلال متوجه کاربران شود ، درخواست های کاربران در نت آرام اولویت بندی می شود و در صورتی که مشکل شبکه ایجاد شود با بیشترین اهمیت حتی خارج از ساعات اداری پیگیری می شود ، تلاش شده است سایر درخواست ها با اهمیت کمتر از مشکل فنی شبکه با سرعت بالا پیگیری شود.

کدام اطلاعات هاست قبلی من به سرور های نت آرام منتقل می شود ؟

در صورتی که کنترل پنل قبلی هاست لینوکس شما سی پنل باشد ، ما تمام اطلاعات هاست شامل فایل ها ، دیتابیس ها ، اکانت های ایمیل و محتوا ایمیل ها و … را به طور کامل به سرور های جدید منتقل می کنیم و کوچکترین تغییری در سایت شما ایجاد نخواهد شد ، برای سایر کنترل پنل ها لطفا با بخش پشتیبانی نت آرام تماس بگیرید.

هزینه و نحوه انتقال هاست لینوکس از سایر شرکت ها به نت آرام چگونه است ؟

پس از خرید سرویس ، در یک تیکت پشتیبانی نام کاربری و رمز عبور پنل هاست خود را برای ما ارسال نمایید تا کمتر از 24 ساعت آن را به سرور های نت آرام منتقل کنیم ، هزینه انتقال تا 2 گیگابایت در صورتی که کنترل پنل قبلی شما سی پنل باشد رایگان است ، هزینه انتقال سایر سایت ها با فضای بیشتر از 2 گیگابایت و یا کنترل پنل دایرکت ادمین 20 هزار تومان می باشد.

سوالی دارید ؟

سوال خود را بپرسید

کلیه مشتریان و نمایندگان که از خدمات نت آرام استفاده می نمایند موظف به رعایت قوانین و مقررات می باشند و استفاده از سرویس به معنای تایید قوانین این صفحه ( شرایط استفاده از خدمات ) ، صفحه سلب مسئولیت و قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین بین المللی ( با توجه به سرویس خریداری شده ، مشترک موظف است در مورد آن تحقیق کند) می باشند.
در صورت عدم رعایت این قوانین نت آرام این حق را دارد با توجه به تخلف وب سایت متخلف را به صورت موقت و یا دائم مسدود نماید و برای راه اندازی مجدد یا در اختیار قرار دادن بک آپ از خریدار جریمه دریافت نماید ، همچنین در صورتی که خسارتی از این طریق به نت آرام وارد شود ، نت آرام حق پیگیری قانونی و مسدود سازی سرویس تا زمان دریافت خسارت کامل از خریدار را دارد.

تعاریف :

خریدار یا مشترک : فردی است اعم از حقیقی یا حقوقی که در پورتال مشترکین و یا در قرارداد فی مابین مشخصات وی به عنوان مشتری یا مشترک ثبت شده باشد.

تبصره : چنانچه شخصی به جز شخص مشترک نسبت به پرداخت هزینه های سرویس اقدام نموده باشد ، در آنصورت شرکت تعهدی در قبال پرداخت کننده هزینه ها نداشته و صرفا شخص مشترک را به عنوان طرف قرارداد تلقی خواهد کرد.

سرویس : سرویس های مورد تعهد نت آرام صرفا مواردی هستند که در فرم خرید خدمات از طریق وب سایت رسمی نت آرام ارائه می شوند.

پورتال مشتریان ( ناحیه کاربری ) : وبگاهی به آدرس https://my.netaram.com می باشد که مشترک دارای حساب کاربری در آن است ، مشترک با ورود به حساب کاربری می تواند نسبت به خرید جدید ، تمدید ، ارتقا ، انتقال سرویس به مشترک دیگر یا سایر سرویس دهندگان و ارتباط با بخش پشتیبانی نماید.

شرایط عمومی خدمات نت آرام

 • کلیه کاربرانی که از خدمات دامنه ، میزبانی وب ، سرور مجازی ، اختصاصی و غیره نت آرام استفاده می کنند موظف به رعایت قوانین جمهوری اسلامی و قوانین خارجی می باشند ، در صورت عدم رعایت قوانین توسط کاربر نت آرام حق مسدود کردن موقت یا دائم یا لغو سرویس را دارد.
 • ایمیل و درخواست مشتری در ناحیه کاربری نت آرام راه ارتباطی مشتریان با نت آرام می باشد و تمامی درخواست هایی که از این موارد به نت آرام ارسال شود معتبر شناخته شده و درخواست کاربر ( تیکت ) بدون نیاز به دریافت تأیید هویت ارسال کننده تیکت یا تماس تلفنی انجام خواهد شد. لذا خریدار نباید نام کاربری و رمز عبور خود را در اختیار دیگران قرار دهد و باید از این اطلاعات محافظت کند تا در اختیار افراد سودجو قرار نگیرد و در صورت ایجاد هر مشکلی مانند حذف اطلاعات ، سرقت ناخواسته دامنه ، انتقال سرویس ها و خدمات به مشترک دیگر یا انتقال آن به سایر سرویس دهندگان نت آرام مسئولیتی نخواهد داشت.
 • کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود‬ ‫شامل کپی شناسنامه، کپی کارت ملی و تاییدیه شماره تلفن ثابت و همراه برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با‬ ‫کپی روزنامه رسمی و آخرین تغییرات به نت آرام می‌باشد ، برای مشتریان حقوقی نت آرام ممکن است از کاربر خود درخواست تکمیل فرم مربوطه و مدارک هویتی صاحب یا صاحبان امضا کند و مشترک باید در اسرع وقت نسبت به تکمیل و ارسال فیزیکی فرم به آدرس شرکت اقدام کند. در صورتی‌که نت آرام، در هنگام تکمیل‬ ‫فرآیند سفارش و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید، پس از‬ ‫آن، حق دریافت این مدارک همواره برای نت آرام محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر‬ ‫به نت آرام، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می‌شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات‬ ‫مستقیما بر عهده مشترک خواهد بود.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
 • مشترک اذعان می‌نماید که کلیه اطلاعات هویتی را به صورت صحیح در سیستم مدیریت مشتریان نت آرام وارد کرده است و در بروز کردن اطلاعات آن در پورتال کوشا باشد و نت آرام حق این را دارد که هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات باشد از مشترک تصویر برابر اصل این اطلاعات را دریافت کند ، نت آرام حق دارد تا زمان ارسال این اطلاعات نسبت به تعلیق سرویس مشترک اقدام کند.
 • چنانچه مشترک تمایل داشته باشد خود ارتقا دهد ( در صورت موافقت نت آرام ) لازم است هزینه ارتقا سرویس را پرداخت نماید ، هزینه ارتقا با توجه به روزهای باقیمانده سرویس قدیم و مابه التفاوت دو پلان محاسبه خواهد شد و سرویس تا تاریخی که ارتقا داده می شود اعتبار زمانی دارد (پس از ارتقا تاریخ سررسید بعدی تمدید سرویس ها تغییر نخواهد کرد.)
 • با توجه به بروزرسانی نرم افزاری و امکان تغییر سرور ، نت آرام حق تغییرات سخت افزاری و فنی سرور را در سرویس های ارائه شده دارد و موظف است حداقل از 24 ساعت تا 30 روز قبل از اعمال تغییرات به خریدار اطلاع رسانی کند و خریدار موظف است وب سایت خود را با این تغییرات سازگار کند. (لازم به ذکراست مشترک حق اعتراض را از خود سلب نمود.)
 • کلیه مشتریان نت آرام با ورود به ناحیه کاربری خود می توانند نسبت به انتقال سرویس یا دامنه خود به سایر مشترکین نت آرام اقدام کنند ،  فرایند انتقال کاملا اینترنتی و بدون دخالت پرسنل نت آرام انجام می شود و نیاز به ارائه اطلاعات هویتی و دریافت تایید دیگری ندارد  ، تنها راه انتقال سرویس به مشترک دیگر در نت آرام ورود به ناحیه کاربری مشترک است و مشترک نباید رمز حساب کاربری خود را در اختیار فرد دیگری  قرار دهد ، در صورت هرگونه انتقال خواسته یا ناخواسته امکان بازگشت آن وجود ندارد و نت آرام در این مورد هیچ مسئولیتی ندارد و نخواهد داشت. سرویس های قابل انتقال به مشترک دیگر نت آرام شامل خدمات دامنه (دامین) میزبانی وب ( هاست ) ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی و…  می باشد. ممکن است نت آرام بابت انتقال برخی سرویس ها کارمزد دریافت کند یا بابت انتقال هزینه ای از صاحب امتیاز قدیم یا جدید دریافت نکند.
 • کلیه مشتریان نت آرام با ورود به ناحیه کاربری خود می تواند نسبت به انتقال دامنه به سایر شرکت ها اقدام کنند ، فرایند این انتقال نیز بدون ارائه اطلاعات هویتی و دریافت تایید دیگری ندارد. بسته به قوانین مرکز ثبت  (رجیسترار ) قدیم یا جدید ممکن است بابت انتقال این دامنه ها به سایر سرویس دهندگان تایید ایمیل دریافت شود ، اما در بسیاری از دامنه ها و مراکز ثبت ممکن است تایید ایمیلی انجام نشود و بنابراین لازم است مشترک رمز خود را در اختیار فرد دیگر قرار ندهد.
 • در حال حاضر ورود به ناحیه کاربری با وارد کردن نام کاربری ( ایمیل ) و رمز عبور که زمان ثبت نام در فرم عضویت توسط کاربر وارد شده است امکان پذیر است ، این احتمال وجود دارد تا نت آرام از تلفن همراه نیز برای ورود استفاده کند و به آنها پیامک یکبار رمز ارسال کند. بنابراین کاربران نباید شماره تلفن دیگران را در زمان ثبت نام وارد کنند ، در صورت ورود افراد دیگر و سواستفاده از اطلاعات و یا انتقال دامنه یا سرویس ها نت آرام مسئولیتی نخواهد داشت.
 • نت آرام برای افزایش رضایت مشتریان خود سرویس های هاست اشتراکی خود را گارانتی کرده است ، کاربران جدید حق انصراف از سرویس و عودت مبلغ واریز شده را تا 7 روز بعد از تاریخ خرید دارند که در این مورد باید دلیل منطقی برای آن داشته باشند (چنانچه مشکل مربوطه مستقیما از سوی نت آرام باشد و قادر به رفع آن در مدت 72 ساعت پس از اعلام کتبی در تیکت نباشد.) حق انصراف از سرویس شامل موارد زیر نمی شود :
 • مشکلاتی که نت آرام دخالتی در آنها نداشته است ، مانند مشکلات زیر ساختی اینترنت کشور ایران ، مشکل تحریم و حوادث طبیعی
 • دامنه ( به دلیل پرداخت حق اشتراک کامل به رجسترار از سوی نت آرام)
 • سرور مجازی و اختصاصی
 • حق انصراف تنها برای کاربران جدید است و تمدید سرویس شامل حق انصراف نخواهد شد.
 • نصب هرگونه نرم افزار یا افزونه کرک شده ، فایل های که قوانین کپی رایت را رعایت نمی کنند در تمامی سرویس های نت آرام ممنوع بوده و در صورت ایجاد هر مشکلی تمامی مسئولیت های آن به عهده مشترک است.
 •  

قوانین میزبانی 

 • استفاده از سرویس میزبانی وب ، خدمات سرور ، برای ارسال ایمیل گروهی یا اسپم ، سایت های آموزش هک ، ساخت بمب ، سایت های موزیک و فیلم ، سایت های ارائه دهنده خدمات عبور از فیلترینگ ، سایت های غیر اخلاقی ممنوع می باشد و نت آرام در صورت مشاهده حق مسدود کردن موقت یا دائم یا لغو خدمات را بدون هماهنگی دارد و بسته به تخلف ممکن است کل یا جزئی از مبلغ سرویس به عنوان جریمه در نظر گرفته شود.
 • در مواردی که از وب سایتی اخطار یا شکایتی دریافت شود با توجه به اهمیت موضوع نت آرام حق مسدود کردن موقت وب سایت و درخواست جزییات از خریدار را دارد ، همچنین در صورتی که خسارتی از این طریق به نت آرام وارد شود ، نت آرام حق پیگیری قانونی و مسدود سازی سرویس تا زمان دریافت خسارت کامل از خریدار را دارد.
 • سرویس میزبانی وب ( هاست اشتراکی ) مناسب وب سایت های معمولی با بازدید کم و متوسط می باشد ، در این سرویس یک سرور با توجه به قدرت آن برای تعدادی سایت در نظر گرفته می شود ، هر کدام از این سایت ها می توانند تا سقف مجاز خود از سی پی یو و رم سرور استفاده کنند ، تشخیص میزان مصرف منابع به عهده سیستم های مدیریتی و کارشناسان نت آرام بوده و در صورتی که میانگین مصرف سی پی و رم وب سایتی بیش از حد مجاز باشد ، نت آرام به مشترک مربوطه اطلاع رسانی خواهد کرد ( در صورتی که باعث افت کیفیت سرویس شود ، نت آرام حق مسدود سازی موقت سایت را خواهد داشت ) ، مشترک می تواند با توجه به مقاله های موجود در اینترنت با ایجاد تغییرات در سیستم مدیریت محتوا خود تا حدودی این مشکل را رفع کند ، چنانچه این مشکل رفع نشود ، مشترک می تواند یکی از راه حل های زیر را انتخاب نماید:
 1. درخواست بهینه سازی سایت از سمت پشتیبانی فنی ( با پرداخت هزینه جداگانه )
 2. خرید سرویس جدید پرقدرت تر مانند سرور مجازی و اختصاصی و استفاده از سرویس هاست اشتراکی برای سایت معمولی دیگر ( در اینصورت مشترک دامنه دیگری را برای اتصال به سرویس فعلی معرفی می نماید )

نکته : در برخی از سرور ها برای جلوگیری از افت کیفیت سرویس ، سیستم های مانیتورینگ نت آرام به طور خودکار از ورود پردازش های سنگین به سرور جلوگیری خواهند کرد ، مشترک می تواند با بهینه سازی سیستم مدیریت محتوا خود مشکل مربوطه را رفع کند.

نکته : میزان مصرف مجاز منابع سی پی یو و رم حداکثر تا 1% کل قدرت سرور می باشد ، اما این مورد می تواند با توجه به تجهیزات سرور ( قدرت کل پردازش) کمتر یا بیشتر شود ، به طور کلی تشخیص میزان مصرف منابع به عهده سیستم های مدیریتی و کارشناسان نت آرام می باشد.

 • نت آرام همیشه تلاش دارد تا سرور خود را ایمن کند تا از هک شدن سرور جلوگیری کند اما کاربر با توجه به سرویس خریداری شده امنیت حدودی آن را پذیرفته است. همچنین نت آرام هیچ مسئولیتی در مورد ضعف امنیتی cms ها و برنامه هایی که توسط مشتریان استفاده می شود را ندارد.
 • سرویس هاست اشتراکی ( میزبانی وب ) به دلیل قرار گرفتن تعداد زیادی وبسایت در یک سرور امنیت کمتری نسبت به سرور های اختصاصی دارد ، لذا این سرویس برای  سایت هایی که حساسیت های امنیتی دارند مناسب نمی باشد.
 • خریدار حق استفاده برنامه هایی که به صورت نال شده هستند در هیچ کدام از سرویس های نت آرام نخواهد داشت و در صورت مشاهده یا گزارش نت آرام حق مسدودسازی یا لغو سرویس را خواهد داشت و ممکن است از کاربر بابت این مورد جریمه یا خسارت نیز دریافت کند.

قوانین خاص دامنه

 • تمام دامنه هایی که در نت آرام ثبت می شوند به نام خریدار ثبت شده و دسترسی کامل دامنه در اختیار خریدار قرار می گیرد لذا خریدار موظف به حفظ امنیت نام کاربری و رمز عبور پنل مدیریت دامنه و ناحیه کاربری خود می باشد ، در صورت انتقال ناخواسته دامنه نت آرام هیچ مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت.
 • دامنه ها به صورت دوره ای برای مشترک ثبت یا تمدید می شوند و مالکیت دائمی ندارند ، برای مثال در صورتی که مشترک حق اشتراک یکسال یک دامین را پرداخت کند ، در طول مدت اشتراک ، مشترک می تواند از امتیاز دامنه خود استفاده کند و در صورت عدم تمدید دامنه آزاد خواهد شد و می تواند توسط افراد دیگر ثبت شود.
 • پس از فعال شدن دامنه خریدار دسترسی آنلاین برای ویرایش DNS ها ، دریافت کد epp مدیریت قفل دامنه ، ویرایش رکورد های اختصاصی دی ان اس دامنه ، ویرایش اطلاعات مالک دامنه در Whois برای دامنه های بین المللی و … دارد ، لذا حریدار همیشه باید اطلاعات بروز را وارد کند ، کلیه مسئولیت ها و عواقب ناشی از درج اطلاعات ناقص صاحب امتیاز دامنه ، یا درج مشخصات دیگران به عهده خریدار بوده و در صورت ایجاد هر مشکلی شرکت مسئولیتی نخواهد داشت.
 • توجه : ممکن است رجیسترار یا رجستری از ثبت یا تمدید برخی دامنه ها به هردلیلی جلوگیری کنند ، در این موارد نت آرام مسئولیت یا دینی نخواهد داشت.
 • از آنجایی که نت آرام دامنه را به نام مشتریان ثبت می کند ، اطلاعات کاربری شما ( مانند ، نام ، نام سازمان ، آدرس ، کد پستی ، کشور ، تلفن و ایمیل و … ) در قسمت Whois دامنه نمایش داده می شود ، برای اطلاعات بیشتر در مورد whois روی این لینک کلیک کنید.
 • برای تایید ثبت برخی دامنه های ملی و بین المللی که نام خاص یا پسوند خاص دارند نیاز به ارسال مدارک صاحب امتیاز دامنه به مرکز ثبت می باشد لذا در صورت عدم ارسال مدارک توسط خریدار و لغو سرویس نت آرام هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.
 • کلیه مسئولیت ها و عواقب ناشی از درج اطلاعات ناقص صاحب امتیاز دامنه ، یا درج مشخصات دیگران به عهده خریدار بوده و در صورت ایجاد هر مشکلی شرکت مسئولیتی نخواهد داشت.

قوانین دامنه های بین المللی

 • از آنجایی که در دامنه های بین اللملی نیاز به درج مشخصات با کاراکتر انگلیسی می باشد لازم است در زمان ثبت سفارش مشترک اطلاعات کامل خود را به زبان انگلیسی وارد کند ، لذا در صورت ثبت مشخصات با کاراکتر غیر انگلیسی یا اشتباه ، دامنه ممکن است ثبت نشود و آزاد بماند ،  مشترک موظف است تا حداکثر 7 روز پس از ثبت سفارش نسبت به ارسال اطلاعات صحیح در تیکت اقدام نماید. در صورتی که در این مدت دامنه توسط فرد دیگری ثبت شود ، شرکت مسئولیتی نخواهد داشت و مشترک می تواند نام دامنه دیگری را انتخاب کرده و شرکت آن را جایگزین سفارش قبلی خواهد کرد.
 • در برخی از پسوند های دامنه به دلیل تحریم های بین المللی علیه ایران امکان درج مشخصات ایران برای صاحب امتیاز آن وجود ندارد ، در این موارد در تیکت از مشترک درخواست  خواهد شد تا آدرس خارج از ایران معرفی نماید ،  لذا مشترک باید حداکثر تا 7 روز  آدرس و تلفنی به غیر از ایران برای آنها وارد کند ، در این مدت دامنه آزاد می باشد و در صورت در ثبت دامنه توسط دیگران شرکت مسئولیتی نخواهد داشت و شرکت می تواند نام  دامنه جایگزین دیگری را از مشترک دریافت کرده و جایگزین سفارش قبلی کند.
 • شرکت مسئولیتی یا دینی در مورد تحریم ها ندارد.
 • برخی از دامنه های رند ممکن است آزاد باشند ، اما premium باشند و مرکز ثبت دامنه ( رجیسترار ) بابت ثبت آنها ممکن است هزینه بالاتری درخواست کند ، در این موراد دامنه ثبت نخواهد شد و در صورت تمایل مشترک می تواند نسبت به پرداخت مابه التفاوت مبلغ پرداخت شده با مبلغ مورد نیاز برای دامنه premium  افدام کند و یا دامنه دیگری را معرفی نماید تا جایگزین سفارش قبلی شود.
 • قوانین خاص دامنه ملی
 • تمامی دامنه های ملی در مرکز ثبت دامنه ملی کشوری ایران ( ایرنیک ) ثبت خواهد شد.
 • از ساعت 23:00 تا 00:30 بامداد هر شب ایرنیک تعطیل است و در این مدت هیچ سفارشی ثبت یا تمدید نخواهد شد ، همچنین از ساعت 00:30 بامداد تا 06:00 بامداد به دلیل کندی در سامانه ایرنیک ممکن است درخواست های خودکار ثبت / تمدید با خطا مواجه شود ، لذا پیشنهاد می شود مشترک در ساعات شبانه از ثبت یا تمدید سفارش تا حد امکان خودداری نماید ، سفارش هایی که در این بازه ثبت شوند نیاز به پیگیری پرسنل برای پردازش دارند و مطابق با شرایط تحویل سرویس که در ادامه همین صفحه نوشته شده اند پیگیری خواهند شد و در صورت آزاد شدن دامنه و ثبت آن توسط دیگران شرکت مسئولیت یا دینی نخواهد داشت.
 • در زمان ثبت سفارش ، شناسه کاربری ایرنیک در فرم سفارش از مشترک دریافت خواهد شد و در صورت انتخاب آزاد برای نمایندگان فروش ( رابط های مجاز ثبت دامنه توسط نماینده را مجاز کرده باشد ) دامنه برای همان شناسه ثبت خواهد شد.

قوانین سرور مجازی و اختصاصی

 • مسئولیت تهیه پشتیبان گیری از اطلاعات به عهده مشترک بوده و شرکت هیچ مسئولیتی در تهیه بک آپ از سرور های مجازی و اختصاصی ندارد ، لذا در صورت ایجاد هر مشکلی به هر دلیلی و از بین رفتن اطلاعات ، شرکت مسئولیت یا دینی نخواهد داشت.
 • در صورت ایجاد مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری ، شرکت موظف است در اسرع وقت سرویس خام ( بدون اطلاعات ) را به مشترک تا تاریخ پایان دوره سرویس به مشترک تحویل دهد.
 • مسئولیت تامین امنیت سیستم مدیریت محتوا و سیستم عامل و نرم افزار های نصب شده در سرور به عهده مشترک می باشد و شرکت در این مورد مسئولیتی ندارد.
 • توجه : در برخی سرویس های سرور مجازی نت آرام که دارای مدیریت سرور سطح عادی رایگان هستند ، شرکت برخی تنظیمات مربوط به امنیتی در زمان راه اندازس سرورمجازی انجام خواهد داد و برخی نرم افزار های مکمل دیگر مانند لایسنس های نرم افزاری امنیتی انواع آنتی ویروس ، سیستم عامل cloudlinux ، فایروال ها … را مشترک می تواند خریداری کند تا امنیت سرور در شرایط بهتری قرار گیرد ، اما به طور کلی شرکت هیچ تضمینی بابت امنیت سرور ها نمی دهد و به طور کلی بزرگترین شرکت ها و سازمان های جهانی با مشکلات امنیتی مواجه هستند ، لذا در صورت ایجاد مشکل امنیتی در سرور ها شرکت مسئولیت یا دینی نخواهد داشت. همچنین در صورتی سرویس مربوطه که دارای سطح عادی مدیریت سرور است ، در صورت نیاز به بروزرسانی نرم افزاری مشترک باید درخواست بروزرسانی ( تیکت ) به بخش پشتیبانی ارسال کند ، لذا شرکت بدون درخواست دوره ای مشترک بروزرسانی سرور ها را انجام نخواهد داد.
 • مسئولیت مدیریت نرم افزاری سرور های مجازی / اختصاصی به عهده مشترک است.

مدت زمان تحویل سرویس

توجه : برخی خدمات نت آرام ممکن است به صورت آنلاین و بدون دخالت نیروی انسانی تحویل مشترک شود و اطلاعات لازم سرویس به ایمیل با تلفن همراه مشترک ارسال شود  ، اما از آنجایی که این عملیات سیستمی بوده و ممکن است با شانس کم با خطا یا شکست مواجه شود ، لذا مدت زمان لازم جهت پیگیری سفارش های جدید یا تمدید با جزئیات در ادامه نوشته شده است :

 • خدمات میزبانی وب : از 1 دقیقه تا حداکثر 7 روز اداری
 • ثبت دامنه بین المللی : از 1 دقیقه تا حداکثر 7 روز اداری در صورت درج مشخصات صحیح با کاراکتر انگلیسی
 • ثبت دامنه جدید ایرنیک : از 1 دقیقه تا 7 روز اداری در صورت وارد کردن شناسه صحیح ایرنیک و تنظیم بودن رابط های مجاز در سامانه ایرنیک
 • تمدید دامنه های که نت آرام قبلا آنها را ثبت کرده است : از 1 دقیقه تا 7 روز اداری
 • تمدید و انتقال دامنه هایی که توسط سایر سرویس دهندگان ثبت شده است : حداکثر 10 روز کاری

(در صورتی که مشترک برای دامنه های بین اللملی کد EPP صحیح را وارد کرده باشد و قفل انتقال باز باشد ، دامنه در حالت redemption نباشد ، و همچنین برای دامنه های ملی در ایرنیک ، دامنه در سبد خرید ایرنیک اضافه نشده باشد ، دامنه در حالت قفل ( redemption ) نباشد ، رابط های مالی به درستی تنظیم شده باشد )

 • تمدید دامنه در صورتی که قفل شده باشد و مشترک هزینه رفع قفل را نیز پرداخت کرده باشد : از 1 روز تا 10 روز کاری
 • سرور مجازی : از یک دقیقه تا 7 روز کاری ( با توجه به سفارشی سازی های درخواستی کاربر )
 • سرور اختصاصی  : از یک دقیقه تا 10 روز کاری ( با توجه به موجودی دیتاسنتر )

توجه : شرکت نسبت به تمدید سریع دامنه هایی که Expire شده اند و دوره expire آنها نیز کمتر از 7 روز کاری باقیمانده باشد ، مسئولیتی ندارد ، به طور کلی مشترک همیشه باید به موقع نسبت به پرداخت صورتحساب ها اقدام نماید ، لذا در صورت که تمدید خودکار دامنه به هر دلیلی مانند تعطیلی ساعت 23:00 تا 12:30 ، خطا سیستمی و … انجام نشود و دامنه وارد مرحله جریمه شود ، مسئولیت نخواهد داشت.

توجه : در خصوص دامنه هایی که در حالت قفل یا دوره redemption قرار دارند ، در صورتی که مشترک جریمه رفع قفل را پرداخت کرده باشد ، از آنجایی نیاز است تا پرسنل  تمدید این دامنه ها را انجام دهند ، به حداکثر 7 روز کاری زمان برای پیگیری تمدید نیاز است  ، لذا در صورتی که دوره قفل (redemption) کمتر از 7 روز باقیمانده باشد(مشترک در روز های پایانی دوره دامنه اقدام به پرداخت کند) ، چنانچه شرکت موفق به تمدید این دامنه ها در مدت زمان کم نشود و دامنه ها  آزاد و توسط دیگران ثبت شوند ، شرکت مسئولیت یا دینی نخواهد داشت و تنها می تواند هزینه پرداختی بابت تمدید انجام نشده را به مشترک عودت دهد.

نسخه پشتیبان

 • برای امنیت بیشتر اطلاعات وب سایت های مشتریان ، از کلیه سرویس های هاست اشتراکی به جز سرویس های سرور مجازی و اختصاصی به صورت هفتگی پشتیبان تهیه می شود اما با توجه به خودکار بودن این مورد و تعداد زیاد وب سایت نت آرام هیچ تضمینی در مورد صحت این بک آپ ها ندارد ، به طور کلی این وظیفه مشتری است تا از اطلاعات وب سایت خود پشتیبان تهیه کرده و آن را در جایی به غیر از تجهیزات نت آرام نگهداری شود در صورت وجود هر مشکلی نت آرام هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. همچنین هزینه ریستور این بک آپ ها در صورتی که مشکل از سمت نت آرام باشد رایگان می باشد و در غیر اینصورت با درخواست خریدار مبلغی معادل 20 تا 150 هزار تومان از مشتری درخواست می شود.
 • سرور مجازی و اختصاصی نسخه پشتیبان ندارد.

شرایط و قوانین مالی

 • در صورت مشاهده مغایرت در مبلغ صورتحساب یا سرویس دریافتی خریدار باید آن را در کمترین زمان ممکن به نت آرام اطلاع دهد در غیر اینصورت نت آرام هیچ مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت.

جرائم

 • چنانچه مشترک در تاریخ سررسید سرویس اقدام به پرداخت صورتحساب تمدید نکند ، نت آرام با توجه به نوع سرویس حق مسدود یا لغو کامل سرویس را بدون اطلاع مشترک خواهد داشت ، همچنین در دوره ای که سرویس کاربر هنوز لغو نشده باشد و وضعیت آن مسدود باشد ، مشترک می تواند نسبت به پرداخت صورتحساب خود با 10% جریمه اقدام نماید ، همچنین تعداد روز هایی که این سرویس مسدود بوده است به تاریخ سررسید بعدی اضافه نخواهد شد.

فورس ماژور

 • نت آرام تحت هیچ شرایطی در برابر خسارت غیر مستقیم و اتفاقی ( از قبیل از دست رفتن اطلاعات و … ) به هر دلیلی ( مانند سیل ، آتش سوزی ، نواسانات برق دیتاسنتر ، تحریم های بین المللی ، زلزله و … ) هیچ مسئولیتی ندارد ، در برخي شرايط مسئوليت در برابر خسارت ممكن است از حالات فوق مستثني گردد ، در این حالت مسئولیت نت آرام محدود به قانون خواهد بود و همچنین همچنین مشتری با استفاده از سرویس موافقت کرده است در هيچ شرايطي حداكثر مسئوليت تقبل شده توسط نت آرام در برابر خسارات احتمالي، بيش از كل مقدار پرداختي به ازاي خدمات و محصولات مشخص خريداري شده دوره جاری نگردد لذا نت آرام در این مورد هیچگونه مسوولیت یا دِینی ندارد.

پذیرش قوانین

 • خریدار کلیه قوانین و مقررات نت آرام را در زمان سفارش پذیرفته و نیازی به دریافت امضاء از خریدار نمی باشد ، لازم به توضیح است با دریافت و  استفاده از خدمات نت آرام مشترک تمام قوانین و مقررات و شرایط رفع مسئولیت را پذیرفته است. نت آرام حق تغییرات آتی در قوانین را حتی در طول دوره سرویس بر خود محفوظ می‌داند.
 • خسارت و رفع مسئولیت
 • سقف خسارت اثبات شده توسط مراجع رفع اختلاف به خریدار برای سرویس های ارائه شده حداکثر معادل نیمی از هزینه پرداختی مشتری سرویس برای قرارداد های جاری همان سرویس خواهد بود.
 • مشتری این مورد را پذیرفته است که نباید از خدمات ارائه شده توسط نت آرام استفاده غیر قانونی نماید ، چنانچه مشتری به طور عمد یا ناخواسته اقدام به بارگزاری فایل های پرخطر برای سرویس های سایر مشتریان و سرور کنند ، پرسنل و سیستم های نت آرام حق حذف اطلاعات آن فایل ها را بدون هیچ اطلاعی دارند ، همچنین ممکن است برای جلوگیری از نفوذ به سرویس های سایر مشتریان و پیگیری این مورد از مشتری با توجه به اهمیت آن سرویس مسدود شود.
 • تامین امنیت خدمات  برای نت آرام بسیار مهم است و برای تامین امنیت این خدمات تلاش زیادی شده است ، اما نت آرام هیچ تضمینی در مورد امنیت 100% نخواهد داد (خصوصا خدمات میزبانی وب اشتراکی به دلیل وجود تعدادی سایت بر روی یک سرور) ، به طور کلی بزرگترین قرارداد ها نیز شامل تضمین نخواهند شد ،  چرا که وب سایت های بزرگ جهان نیز با مشکلات امنیتی مواجه هستند ، هرچند تجربه بخش فنی در عرصه هاستینگ موجب بالا رفتن امنیت شده است اما نت آرام در مورد مشکلات این مورد که مستقیم یا غیر مستقیم ایجاد شده باشند مسئولیتی نخواهد داشت ، همچنین مشتری با توجه به اهمیت وب سایت خود می تواند از سرور ها و فایروال های اختصاصی برای امنیت بیشتر وب سایت خود استفاده نماید.
  مشکلات امنیتی مربوط به وب سایت های مشتریان که خود آنها باعث ایجاد آنها شده اند خارج از مسئولیت نت آرام است ، به طور کلی تامین امنیت وب سایت به عهده مشتری می باشد.

تغییر تعرفه در سرویس ها :
با توجه به وابسته بودن بسیاری از سرویس ها به نرخ ارز و سایر عوامل ، نت آرام می تواند فی هرگونه خدماتی را بدون اطلاع به مشتری تغییر دهد ، طبیعی است که قرارداد های فعلی تا زمان اتمام مشمول آن نخواهند شد.

اطلاعیه ها :
نت آرام تلاش می کند تا به کاربران اطلاعیه یاداوری تمدید سرویس ، و تغییرات قوانین را از طریق ایمیل یا پیامک ارسال کند ، اما با توجه به وجود خطا های سیستمی و انسانی به طور کلی مشتری موظف است تا نسبت به درخواست ارسال صورتحساب تمدید اقدام کند (تیکت) و به موقع صورتحساب تمدید خود را پرداخت نماید تا اختلالی در ارائه خدمات ایجاد نشود ، لذا در صورت عدم رعایت مشتری نت آرام مسئولیت و دِینی ندارد.

لازم به ذکر است قوانین نت آرام تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین‌المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه نت آرام و از آنجا که این قوانین در سطح جهان به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، نت آرام حق تغییرات آتی در قوانین را حتی در طول دوره سرویس بر خود محفوظ می‌داند و نسخه ای از قوانین بروز شده، از طریق صفحه شرایط استفاده از خدمات در وب‌سایت نت آرام در دسترس عموم خواهد بود و مشتری موظف است با مراجعه دوره ای به صفحه شرایط استفاده از خدمات از تغییرات مطلع شوند.

هاست لینوکس آلمان

میزبانی در دیتاسنتر HETZNER آلمان

هاست لینوکس فرانسه

میزبانی در دیتاسنتر OVH فرانسه

پرچم ایران

هاست ویندوز ایران

میزبانی در دیتاسنتر ParsOnline ایران

هاست وردپرس

بهینه شده و قدرت پردازشی بیشتر

فضای پشتیبان

فضای بک آپ برای وب سایت شما

هاست Node JS

نصب پروژه node js با چند کلیک

Days money back guarantee

Share processes an data secure lona need to know basis without the need.

Build and protect your brand

Share processes an data secure lona need to know basis without the need.