رفع مشکل از کار افتادن وردپرس بعد از تغییر آدرس در 2 دقیقه

این پست رو به اشتراک بگذارید

بسیاری از اوقات ما قصد تغییر آدرس وردپرس را داریم اما ممکن است این تغییر را به درستی انجام ندهیم و سایت وردپرسی ما از کار بی افتد و یا با خطای redirect مواجه شود ، در این مقاله ما قصد داریم در مورد چگونگی رفع مشکل از کار افتادن وردپرس بعد از تغییر آدرس در 2 دقیقه به شما توضیح دهیم.

مشکل از کار افتادن وردپرس بعد از تغییر آدرسرفع مشکل از کار افتادن وردپرس بعد از تغییر آدرس

ویرایش در فایل wp-config

سریع ترین رفع مشکل وردپرس بعد از تغییر آدرس ، تغییر url در فایل wp-config.php می باشد ، برای این منظور شما ایتدا باید وارد کنترل پنل هاست خود شوید و سپس با مراجعه به بخش file manager از پوشه public_html فایل wp-config.php را پیدا کنید و آن را ویرایش کنید و سپس دو کد زیر را بین تگ php ( در قسمت تنظیمات ) اضافه نمایید :

define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');

به جای example باید آدرس سایت خود را وارد کنید و در صورتی که وب سایت شما www دارد حتما آن را در آدرس وارد نمایید.

سپس سایت خود را باز کنید و بررسی کنید مشکل رفع شده است یا خیر

تغییر آدرس از phpmyadmin

اگر از کنترل پنل سی پنل استفاده می کنید وارد آن شوید و سپس روی گزینه phpmyadmin کلیک کنید و روی دیتابیس وردپرس خود کلیک کنید و در صورتی که کنترل پنل هاست شما دایرکت ادمین است ابتدا نام کاربری و رمز عبور دیتابیس خود را در فایل wp-config.php پیدا کنید و سپس به صفحه اصلی دایرکت ادمین مراجعه و روی قسمت phpmyadmin کلیک کنید. سپس مشخصات دیتابیس را وارد کنید.

سپس روی جدول wp_options کلیک کنید ( اگر پیشوند پایگاه داده را تغییر داده باشید به جای wp پیشنودی که وارد کرده باشید نمایش داده می شود ) سپس مانند تصویر زیر siteurl و home را تغییر دهید.

تغییر آدرس وردپرس از phpmyadmin

امیدوارم این مقاله توانسته باشه مشکل شما را رفع کنه ، اگه مشکلی یا نظری داشتید برای ما ارسال کنید.

More To Explore

دانشنامه

آموزش انتقال دامنه از Resello به Joker

در این آموزش قصد داریم تا نحوه انتقال دامنه از Resello به Joker را به شما کاربران عزیز توضیح بدهیم ، همانطور که اطلاع دارید

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند