با توجه به اینکه هر وب سایتی از دو آدرس domain.com و www.domain.com قابل دسترس است ، در واقع در موتور های جستجو دو سایت مشاهده می شود و گوگل توصیه کرده است که وب مستران یکی از این دو آدرس را به دیگری به صورت 301 ریدایرکت کنند ، ما در این آموزش قصد داریم ریدایرکت به www به وسیله فایل .htaccess آموزش دهیم. توجه کنید که این ریدایرکت حتما باید به صورت 301 تنظیم شود تا شامل آدرس های زیر مجموعه هم نیز شود.

ریدایرکت به www دامنه

برای ریدایرکت سایت به www دامنه خود ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید و سپس وارد file manager خود شوید و پوشه public_html را باز کنید. فایل .htaccess را ویرایش کنید و سپس کد های زیر را به آن اضافه نمایید.

روش اول :

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.(.*)$

[NC] RewriteRule ^(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L]

روش دوم :

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yourdomain.com [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.yourdomain.com/$1 [L,R=301]

به جای yourdomain دامنه خود را وارد کنید.

اگر فایل .htaccess در هاست شما وجود ندارد آن را ایجاد کنید و سپس کد ها را به آن اضافه کنید. فراموش نکنید با توجه به اینکه اول همه فایل های مخفی در لینوکس دات ( . ) دارند برای کنترل پنل سی پنل قبل از باز کردن فایل منیجر تیک show hidden را علامت بزنید و سپس روی go کلیک کنید.

سپس سایت خود را باز کنید و تغییرات را مشاهده کنید ، اگر سایت با مشکل ری دایرکت loop مواجه شد تغییرات را حذف کنید و روش دیگر را تست کنید و در صورتی که هر دو روش برای سایت شما با مشکل مواجه شد در پایین صفحه مشکل خود را برای بنده ارسال کنید تا بررسی کنم.