ثبت دامنه academy

دامنه academy یکی از دامنه های سطح بالا (gtld) که د ر سال 2014 توسط شرکت donuts معرفی شد. استفاده از دامین academy در سایت ها و پروژه های آموزشی و آکادمیک می تواند بسیار مفید و جذاب باشد. به طور کلی دانشگاه ها ، مدارس ،سایت هایی که کلاس مجازی و یا آموزشگاه های آنلاین دارند بسیار علاقمند به استفاده از بین اللمللی .academy می باشند.
در ادامه به ارزیابی و مباحث کلی و دقیق تر در رابطه با تاریخچه ، کاربرد ، قوانین ، ثبت ، تمدید و انتقال این دامنه می پردازیم.

تاریخچه دامنه academy

این دامنه در یکم ژوئن ۲۰۱۴ توسط شرکت Donuts Inc معرفی شد و از آن پس در دسترس عمومی قرار گرفته و قابل ثبت برای تمامی افراد و سازمان های دولتی، غیرانتفاعی و بین المللی مورد استفاده قرار گرفت. شرکت ثبت کننده دامنه .academy در سال 2011 تاسیس و مکان آن در واشنگتن دی سی ایالت متحده می باشد.
ثبت دامنه‌های جدید از جمله academy باعث شد تا سازمان‌ها و شرکت‌های آموزشی از امکان خاصی برخوردار شوند که این امکان این اجازه را به موسسات می‌دهد که وبسایت‌های خود را با یک دامنه مرتبط با آموزش و آکادمیک نشان دهند که به اعتبار آنها افزوده است. از آن جا که .academy یک آدرس دامنه خاص است این آدرس به خوبی به یاد می ماند و توجه کاربران را به خود جلب کرده و باعث شده این دامنه محبوبیت بین المللی پیدا کند.

کاربرد دامین academy

این دامنه بسیار مناسب برای مدارس،انجمن های آموزشی شامل آموزشگاه های ( موسیقی ، ورزشی ، هنری ) و سایت ها و بلاگ های تخصصی که در زمینه های مختلف آموزشی ارائه می دهند
قوانین دامنه دات آکادمی : 
این دامنه محدودیت خاصی برای ثبت ندارد و برای استفاده عمومی در دسترس تمامی افراد و سازمان های مرتبط با محتوای آموزشی می توانند از دامنه آکادمی استفاده نمایند.
1- در ثبت دامنه academy استفاده از حروف انگلیسی (A تا Z) و اعداد (0 تا 9) مجاز است .
2-استفاده از (-) بین دوحرف آدرس دامنه مجاز است.
3-استفاده از (-) در ابتدا یا انتهای آدرس دامنه غیرمجاز می باشد.

ثبت دامین بین المللی academy

ثبت و خرید این دامنه نسبت به دامنه های دیگر بسیار ساده است. اولین مرحله در ثبت دامنه انتخاب یک شرکت معتبر می باشد . در انتخاب شرکت ثبت کننده دامنه خود به نکاتی مانند: قیمت ، خدمات ، پشتیبانی و دسترسی به کد epp توجه کنید. شرکت نوآوران میزبانی هوشمند ( نت آرام )  نماینده رسمی جوکر می باشد و شما می توانید با خیال راحت نسبت به خرید دامنه اقدام کنید ، پس از انتخاب نام دامنه موردنظرتان می توانید اقدام به ثبت دامنه academy و با وارد کردن مشخصات (ترجیحا به صورت انگلیسی) دامنه خود را به صورت آنی و در لحظه به ثبت برسانید. همچنین بعد از ثبت دامنه می توانید توسط پنل مدیریتی خود که توسط شرکت دراختیار شما قرار می گیرد وارد پنل خود شده و اطلاعات دامنه را مدیریت کرده و مواردی مانند تنظیمات dns ، دریافت کد epp و مدیریت قفل انتقال و … را مدیریت کنید.

تمدید دامنه academy

تمدید یک دامنه academy بسیار ساده است و کافیست وارد پنل نت آرام خود شوید و از قسمت مدیریت دامنه سفارش تمدید دامنه خود را ارسال کنید.

پرداخت هزینه تمدید:

پس از دریافت صورتحساب ، با ورود به ناحیه کاربری نت آرام خود می توانید از قسمت مالی صورتحساب های من ، نسبت به پرداخت هزینه تمدید دامنه خود اقدام نمایید.

بررسی و به‌روزرسانی اطلاعات:

در هنگام مدیریت دامنه، ممکن نیاز داشته باشید اطلاعات تماس و اطلاعات مرتبط با دامنه را بررسی و به‌روزرسانی کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس شما در  رجیسترار صحیح باشد.

با انجام این مراحل، دامنه academy شما با توجه به دوره درخواستی شما (معمولا یک تا ده سال قابلیت تمدید دارند )تمدید خواهد شد و از انقضای آن جلوگیری خواهد شد.

انتقال دامین academy

می‌توانید دامنه خود را از یک رجیسترار (ثبت‌کننده دامنه) به رجیسترار دیگری انتقال دهید. این فرآیند به عنوان “Domain Transfer” شناخته می‌شود.

مراحل کلی انتقال دامنه academy به رجیسترار دیگر یا نماینده رسمی آن شرکت
قفل دامنه (Domain Lock): در ابتدا اگر دامنه شما تحت قفل (lock) است، از رجیسترار فعلی خود درخواست باز کردن قفل انتقال دامنه را ارسال کنید.

کد انتقال (Transfer Authorization Code): یک کد امنیتی به نام”EPP Code”  را برای انتقال دامنه academy از رجیسترار فعلی دریافت کنید. این کد برای تایید انتقال به رجیسترار جدید استفاده می‌شود. سپس با ورود به این لینک می توانید سفارش انتقال دامنه را به نت آرام ارسال کنید  ،  شما باید اطلاعات دامنه و کد انتقال را وارد کنید.

۳. تایید انتقال دامنه academy

اطلاعات و کد انتقال درخواستی شما بررسی می‌شود و اگر همه چیز درست باشد، معمولا ایمیل تایید به ایمیل مالک دامنه ارسال می‌شود. در این حالت ممکن است لینک تایید انتقال دامنه برای صاحب امتیاز قدیم ارسال شود و یا تاریخ تکمیل انتقال به صاحب امتیاز قدیم اطلاع داده شود. 
پس از تایید درخواست انتقال، فرآیند انتقال دامنه آغاز می‌شود. این فرآیند ممکن است تا ده روز زمان ببرد. در این مدت، دامنه هنوز در رجیسترار فعلی شما ثبت است و پس از انتقال کامل می‌شود.

  • .com
  • .org
  • .ir
  • .online
  • .shop
  • +490 TLD

پل ارتباطی مستقیم با رجیسترار در محیطی امن و قانونی

گواهی نمایندگی رسمی نت آرام در جوکر آلمان
گواهی نمایندگی رسمی نت آرام در جوکر آلمان
پسوند دامین
پسوند دامین

نشان‌واره (Logo)

صاحب(رجیستری)

Donuts

تاریخ عرضه

19 مارس 2014

وضعیت

✅ فعال قابل ارائه

نوع

دامنه سطح‌بالای عمومی (GTLD) ژنریک

استفاده در نظر گرفته شده

مباحث مرتبط با آموزش

استفاده واقعی

سایت های مدارس ، دانشگاه ها و سازمان های آموزشی  و سایر پروژه های آموزشی

تعداد ثبت

56,567 ( تا سال 2023 )

محدودیت ثبت

ندارد

حمایت کننده

ندارد

حداکثر دوره ثبت

10 سال

قابلیت مخفی کردن اطلاعات صاحب امتیاز

✅  بله (در صورت سفارش)

پشتیبانی از DNSSEC

✅  بله

پشتیبانی از IDN

✅  بله

مهلت تمدید

30 روز

مهلت ریستور

30 روز

دوره حذف

5 روز

قیمت ثبت دامنه Academy در نت آرام

🪙 سالانه 2,310,000 تومان

ثبت سفارش

از ثبت دامنه تا تحقق آرزوهای شما

حضورتان در اینترنت، آغاز یک داستان جدید

استفاده از دامین .academy چه مزیت هایی دارد ؟

استفاده از این دامین مزیت های بیشماری دارد از جمله آن به موارد زیر می توان اشاره کرد فرصتی برای برندسازی: با خرید دامنه .academy فرصتی برای برندسازی در حوزه آموزش و آکادمیک فراهم می شود و امکان نشان دادن تخصص و ارتباط مؤسسه با این حوزه را می‌دهد. ارتباط مستقیم با حوزه‌های آموزشی و پژوهشی ثبت دامنه آکادمی به مؤسسات و دوره‌های آموزشی کلاس های آنلاین و... امکان را می‌دهد تا به طور مستقیم با حوزه‌های مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند. جلب توجه و مشتریان بیشتر و افزایش بازدید این دامنه ممکن است توجه بیشتری از کسانی که به دنبال آموزش هستند به وبسایت شما جلب کرده و در نهایت باعث افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو خواهد شد.

آیا دامنه .academy از dnssec پشتیبانی می کند؟

بله پشتیبانی می کند.

آیا این دامنه از IDN پشتیبانی می کند؟

بله این دامنه IDN را نیز پشتیبانی می کند.

2-آیا در ثبت دامنه .academy قابلیت فعال کردن whois privacy وجود دارد؟

بله ، قابلیت مخفی کردن اطلاعاتی مانند شماره تلفن و ایمیل در این دامنه بین المللی وجود دارد.

3-هزینه انتقال دامنه در نت آرام به چه صورت است؟

بابت انتقال دامنه .academy هزینه معادل یکسال تمدید آن دامنه دریافت و به تاریخ انقضا دامنه اضافه خواهد شد.

4-آیا افراد حقیقی و حقوقی و یا ارگان های دولتی می توانند اقدام به خرید دامنه .academy نمایند؟

بله، ارگان‌های دولتی، افراد حقیقی، و حوزه های مرتبط با آموزش می‌توانند این دامنه را به ثبت برسانند.

ثبت دامنه جدید

جستجو در 400 پسوند و خرید آنی دامین

انتقال دامین

انتقال دامین از سایر شرکت ها به نت آرام

تمدید دامنه

تمدید دامنه ثبت شده در نت آرام