آموزش wordpress رایگان قسمت پنجم

جلسه پنجم آموزش wordpress

این پست رو به اشتراک بگذارید

در چهار جلسه قبل در مورد وردپرس ، مدیریت نوشته ها ، دسته ها و برچسب های وردپرس توضیح دادیم ، این پنجمین جلسه آموزش wordpress از دوره آموزشی این سیستم است که به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است ، در جلسه پنجم از آموزش wordpress در مورد رسانه ها و تنظیمات آن و کار با برگه ها به طور کامل توضیح داده ایم ، اگر شما کاربر عزیز تمایل به مشاهده سایر قسمت های دوره رایگان ما دارید لطفا به صفحه لیست آموزش های وردپرس مراجعه نمایید.

جلسه پنجم آموزش wordpress

در این جلسه از آموزش wordpress یاد خواهید گرفت :

  • کار با رسانه ها
  • کار با برگه ها

رسانه ها : رسانه ها شامل تصاویر ، آهنگ ها ، ویدیو ها و تمام فایل هایی هستند که در مطالب آنها را درج یا لینک دانلود آن را در متن اضافه می کنیم ، برای مثال عکس بالا ( جلسه پنجم ……. ) توسط رسانه های وردپرس آپلود شده است ، برای دسترسی به منو رسانه ها در پیشخوان وردپرس – > از قسمت رسانه –> کتابخانه کلیک کنید ، در این صفحه لیستی از تمام تصاویر و فایل های آپلود شده به شما نمایش داده می شود. با کلیک روی هرکدام از این عکس ها می تونید نام ، توضیح و متن جایگزین ( alt ) عکس را تغییر بدهید ، چنانچه تمایل دارید تصویر و یا فایل جدیدی به این لیست اضافه کنید ، با کلیک رو “افزودن” می توانید تصویر جدیدی آپلود کنید ، همچنین راه آسان تر افزودن تصویر به وردپرس کشیدن تصاویر یا فایل ها از سیستم به همین صفحه است. برای وارد کردن این عکس ها در نوشته ها یا برگه ها در جلسه دوم توضیح دادیم اما به طور کلی در هنگام ارسال نوشته با کلیک روی ” افزودن پرونده چند رسانه ای ” می توانید تصویر مورد نظر را انتخاب و روی گزینه گذاشتن در نوشته کلیک نمایید ، اگر شما تمایل دارید لینک دانلود یکی از این فایل ها را در نوشته وردپرسی خود اضافه نمایید ، با کلیک روی نام فایل نشانی آن را کپی کنید و سپس نوشته خود را لینک کنید برای مثال نوشته دانلود تصاویر با حجم 1 مگابایت را به نشانی مورد نظر لینک کنید ، توجه داشته باشید وردپرس محدودیت آپلود ندارد و تا زمانی که هاست شما پر نشود می توانید عکس های جدید اضافه نمایید.

کار با برگه ها : همانطور که در جلسه اول به طور کامل توضیح دادیم برگه ها صفحات ثابت سایت ما هستند ، مانند درباره ما یا ارتباط با ما ، برای ساخت برگه جدید از پیشخوان وردپرس –> قسمت برگه ها –> روی افزودن برگه کلیک کنید. درست مانند نوشته ها شما باید عنوان ، متن را وارد کنید ، در برگه ها دیگر انتخاب دسته وجود ندارد چرا که برگه ها ثابت هستند و ترتیب زمانی ندارند برگه ها نوشته های دائمی هستند که برای همیشه ممکن است منو های شما قرار بگیرند ، البته می توانید برگه مادر در این صفحه انتخاب نمایید ، در برگه ها نیز امکان انتخاب تصویر شاخص وجود دارد برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش تصویری این مورد به قسمت دوم مراجعه نمایید.

در منو برگه ها ، با کلیک روی همه برگه ها می توانید برگه های از قبل شده را مدیریت کنید ، آنها را منتشر کنید ، حذف کنید ، تاریخ انتشار را مشاهده کنید ، و در یک دید کلی تعداد دیدگاه ها برگه خود را مشاهده نمایید.

جلسه پنجم آموزش wordpress به پایان رسید ، منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم …

 

موارد بیشتر برای کاوش

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند