در این پست قصد داریم نحوه ارتقا php در سرور لینوکس در کنترل پنل هاست دایرکت ادمین توضیح دهیم ، توجه کنید که اگر یک هاست معمولی دایرکت ادمین دارید امکان استفاده از این آموزش را ندارید ، این آموزش برای افرادی که از سرور مجازی یا اختصاصی استفاده می کنند که دایرکت ادمین فعال دارند و دسترسی به ssh سرور خود دارند کاربرد دارد.

بروزرسانی php در دایرکت ادمین

ارتقا php در دایرکت ادمین به وسیله custombuild انجام می شود. شما می توانید ورژن custombuild را تغییر دهید. به نظر بنده ورژن 1.2 و ورژن 2 بهترین custombuild های دایرکت ادمین هستند.

برای شروع ابتدا با برنامه putty وارد root سرور خود شوید و سپس دستور زیر می توانید نسخه نصب شده php را روی سرور خود مشاهده فرمایید:


php -v

برای ارتقا php لازم است ابتدا به مسیر اسکریپت custombuild وارد شوید با دستور زیر به پوشه مورد نظر وارد می شویم :


cd /usr/local/directadmin/custombuild

تمام تنظیمات مورد نیاز ما در فایل options.conf قرار دارد و با ویرایش این فایل می توانیم نسخه مورد نیازمان را به custombuild معرفی کنیم. برای اینکار لازم است این فایل را ویرایش کنیم :


nano options.conf

در صورتی که با خطا سرویس nano نصب نیست مواجه شدید می توانید nano را نصب نمایید :


yum install nano

سپس با توجه به تصویر زیر php1_release یا php5_ver را به ورژن دلخواه تغییر می دهیم :

ارتقا php در دایرکت ادمین

سپس فایل را با دکمه های ctrl + x و سپس با فشار دادن دکمه Enter ذخیره می کنیم. سپس با دستورات زیر عملیات بروزرسانی php را آغاز می کنیم :


./build clean
./build update
./build php n
./build rewrite_confs

سپس با دستور زیر از نسخه نصب شده اطمینان پیدا می کنیم :


php -v

لطفا در صورتی که در عملیات بروزرسانی php خود با مشکلی مواجه شدید در قسمت دیدگاه ها مشکل خود را ارسال کنید تا بررسی کنم و به شما پاسخ دهم.