برای ثبت دامنه .net ، نام دامنه مورد نظر را وارد نمایید…

loading
Please enter your domain.
Please verify that you are not a robot.

ثبت دامنه .NET

پسوند دامنه .NET یک دامنه عمومی سطح بالا (gTLD) که در اینترنت استفاده می شود ، نام این پسوند از شبکه گرفته شده و این نام نشان می دهد که ابتدا این نام برای سازمان ها و یا شرکت هایی که در فناوری شبکه فعالیت می کردند در نظر گرفته شده بوده است ، با این حال ثبت دامین .NET هیچ محدودیتی برای عموم ندارد و اشخاص حقیقی و حقوقی زیادی که فعالیت آنها مربوط به شبکه نبوده است از این پسوند برای وبسایت خود استفاده نمودند ، بسیاری از خریداران دامنه .NET به دلیل در دسترس نبودن دامنه .COM این پسوند را انتخاب کرده اند و بسیاری نیز برای جلوگیری از سواستفاده از نام برند خود این پسوند را نیز در کنار دامنه اصلی خود ثبت کرده اند.

نحوه ثبت دامین .NET در نت آرام

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند با پشتیبانی دامنه .NET و همچنین پشتیبانی بیشتر از 400 پسوند دامین بین المللی ، نماینده رسمی Joker.com آلمان است و امکان ثبت آنلاین این پسوند را فراهم کرده است ، سفارش های مشتریان بلافاصله پس از پرداخت به صورت اتوماتیک به رجیسترار Joker ارسال شده و در لحظه دامنه شما با مالکیت خریدار ثبت خواهد شد. هم اکنون قیمت این دامنه در نت آرام سالانه 366,020 تومان است و شما می توانید در کمتر از چند دقیقه نام دامین خود را در اینترنت رزرو کنید.

پسوند دامین .NET
نشان‌واره (Logo) لوگو دامنه .NET
صاحب(رجیستری) وری‌ساین (Verisign)
تاریخ عرضه ژانویه 1985
وضعیت فعال – قابل ارائه
نوع دامنه سطح‌بالای عمومی (GTLD)
استفاده در نظر گرفته شده زیر ساخت و شبکه
استفاده واقعی ISP ها ؛ سایت های متفرقه در زمانی که نام دلخواه COM در دسترس نباشد
تعداد ثبت 13.6 میلیون تا سه ماهه دوم 2021
محدودیت ثبت ندارد
حامی مالی هیچ
پشتیبانی از DNSSEC بله
قیمت ثبت در نت آرام سالانه 366,020 تومان

تاریخچه دامنه دات نت

دامنه .net یکی از شش پسوند سطح بالا بود ( پنج حوزه دیگر com , org , mil , gov , edu ) بود که در ژانویه 1985 اجرا شد. تا قبل از معرفی این پسوند ها ، اینترنت پروژه ای بود که توسط دانشگاه ها و دانشمندان اداره می شد و آنها از اینترنت برای ارتباطات و تحقیقات استفاده می کردند ، در مواقعی بارهای پست الکترونیکی بسیار سنگین می شد و از مردم خواسته می شد که از ارتباطات خود استفاده نکنند. با آشکار شدن نیاز به یک سیستم سازمان یافته جان پستل و همکارانش در موسسه علوم اطلاعات دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USCIS) ماموریت یافتند که در این جهان آشفته نظمی ایجاد کنند. به عنوان سردبیر نشریه Request for Comments (RFC) – یک نشریه تحقیقاتی با عنوان “الزامات ایجاد یک حوزه جدید در ARPA-Internet و جامعه تحقیقاتی DARPA ” به سرپرستی گروه مهندسی اینترنت [IETF] و انجمن اینترنتی – Postel و همکارانش در USCIS در اکتبر 1984 RFC 920 را منتشر کردند.

نقشه دست کشیده دامنه های سطح بالا توسط Jon Postel در سال 1994

بد نیست بدانید …

 •  در سال 1985 زیرساخت های نوردیک برای آموزش و تحقیق ، همکاری آموزشی مشترک محققان در فنلاند ، دانمارک ، نروژ ، سوئد و ایسلند ، اولین آدرس دامنه دات نت را با نام www.nordu.net به ثبت رساند.
 • دامین دات نت در بیشتر از 200 کشور جهان میزبانی می شود و با 400 زبان دنیا راه اندازی شده است.
 • دامنه .net یکی از اولین پسوند هایی بود که در اینترنت معرفی شد. و از آنجایی که دامین دات نت آزمون زمان را پشت سر گذاشته است ، یکی از دلایلی است که این پسوند هنوز مانند همیشه محبوب است.
 • پسوند .net با 13.6 میلیون ثبت نام دامنه تا سه ماهه دوم 2021 ، پنجمین دامین محبوب اینترنتی است.
نمودار تعداد ثبت دامنه ها تا سال 2021
 • پسوند دامنه .net به لطف نام دامنه های بین المللی (IDN) می تواند در 350 زبان مختلف بومی ثبت شود. و خبر خوش اینکه شما می توانید این دامنه را حتی با نام فارسی ثبت کنید. مانند ایران.net
 • این TLD دامنه از DNSSEC (ضمیمه‌های امنیتی سامانه نام دامنه ) پشتیبانی می کند.

مزایای ثبت دامنه در نت آرام

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند ( نت آرام ) نماینده رسمی و قانونی جوکر آلمان است ، در حال حاضر هزاران دامنه اینترنتی در نت آرام میزبانی می شود ، از مزایای ثبت دامنهثبت دامنه در نت آرام می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امکان سفارش آنلاین و خرید دامنه در لحظه
 • خرید از نماینده قانونی JOKER
 • ثبت دامنه با مالکیت خریدار
 • پنل فارسی مدیریت دامنه
 • امکان دریافت رمز انتقال ( EPP ) و قفل امنیتی دامنه
 • مدیریت آنلاین و تغییرات لحظه ای نیم سرور های دامنه
 • عدم محدودیت در انتقال دامنه به سایر شرکت ها
دامنه .net خود را آنلاین ثبت کنید
گواهی نمایندگی رسمی نت آرام در جوکر آلمان