ثبت دامنه ملی

مفتخریم در طول 7 سال گذشته سالانه چندین هزار دامنه ملی برای وبمستران عزیز ثبت کرده ایم ، تمامی دامنه های IR در نت آرام 100% به نام کاربر ثبت شده و همانطور که اطلاع دارید ثبت دامنه ملی  در مرکز ثبت دامنه های ملی ایران ( ایرنیک ) ثبت می شود ، سیستم در فرم سفارش شناسه ایرنیک را از شما دریافت و بلافاصله پس از پرداخت دامنه شما در شناسه کاربری شما ثبت و تمدید خواهد شد. در حال حاضر شما می توانید به صورت یکساله یا پنج ساله نسبت به ثبت دامنه ملی اقدام فرمایید.

ثبت دامنه جدید

جستجو در 400 پسوند و خرید آنی دامین

انتقال دامین

انتقال دامین از سایر شرکت ها به نت آرام

تمدید دامنه

تمدید دامنه ثبت شده در نت آرام

هاستینگ برتر

چرا ما را انتخاب کنید

ثبت دامنه 100% به نام کاربر

بلافاصله پس از پرداخت دامنه را با مشخصات شما در رجسترار ثبت می کنیم

مدیریت آزاد دامنه

بدون هرگونه محدودیت در دریافت کد انتقال و مدیریت قفل انتقال

نماینده رسمی جوکر آلمان

نت آرام نماینده رسمی رجیسترار جوکر آلمان

پسوند دامین قیمت ثبت دامنه قیمت انتقال دامنه قیمت تمدید دامنه
domain name com icon یکساله 27,000 یکساله 27,000 یکساله 27,000
domain name com icon پنج ساله 79,000 پنج ساله 79,000 پنج ساله 79,000

ما پیشنهاد می دهیم

ویژگی های گنجانده شده

دریافت لحظه ای کد EPP

در پنل مدیریت آنلاین دامین ایرنیک ، به راحتی در هر ساعت از شبانه روز می توانید نسبت به دریافت کد انتقال ( رمز انتقال دامین ) اقدام کنید. این کد به طور مستقیم از ایرنیک صادر خواهد شد.

مدیریت آنلاین ای نام سرور ها

با کمتر از چند کلیک نیم سرور های دامین ( DNS ) را تغییر دهید ، این تغییرات در لحظه بدون نیاز به تایید پرسنل به رجیسترار ارسال خواهد شد.

سرویس WHOIS PRIVACY

مشخصات مالکان تمامی دامنه های IR با توجه به قوانین ایرنیک در سال 1401 مانند آدرس ، تلفن را در WHOIS مخفی شده است
* این سرویس بدون دریافت هزینه جداگانه فعال می باشد.

قفل امنیتی سرقت دامنه

با فعال سازی قفل امنیتی دامنه ( domain lock ) می توانید از سرقت ناخواسته دامین جلوگیری نمایید. توسط پنلی که ایرنیک در اختیار شما قرار می دهد قفل امنیتی را در لحظه فعال / غیر فعال کنید.

ساخت دی ان اس اختصاصی تحت دامنه

چنانچه تمایل به ساخت Child Name Servers دارید ، با کمتر از چند کلیک آنلاین آنها را ایجاد کنید ، این تغییرات بلافاصله به رجیسترار ارسال می شود.

صاحب امتیاز دامنه به نام کاربر

تمام دامنه هایی ملی و بین المللی که توسط شرکت نوآوران میزبانی هوشمند ( نت آرام ) ثبت می شوند 100% با مشخصات صاحب امتیاز آن بوده و بلافاصله پس از پرداخت مشخصات مشترک برای رجیسترار ارسال و دامنه آنلاین ثبت می شود.

سوالات متداول

ثبت دامنه  توسط نماینده رسمی جوکر آلمان بدون واسطه حق شماست

چرا به نت آرام اعتماد کنم ؟
  • سابقه درخشان 7 ساله در نماد اعتماد الکترونیک
  • شرکت ثبت شده نوآوران میزبانی هوشمند با شماره ثبت 576923
  • دارای مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران
  • دارای جواز کسب کشوری از اتحادیه کسب و کار های مجازی
  • دارای نماد اتحادیه کسب و کار های مجازی
  • دارای نماد ساماندهی از وزارت فرهنگ از ارشاد اسلامی
  • دارای گواهی احکام تجارت و کسب و کار
  • عضو انجمن صنفی کسب و کار های اینترنتی
دامنه چیست ؟

دامنه در واقع همان نام وب سایت می باشد ، دامنه از دو قسمت تشکیل شده است : 1-نام دامنه 2-پسوند دامنه

نام دامنه همان اسم وب سایت شما می باشد برای مثال netaram ، نام دامنه می تواند از 3 حرف تا 63 حرف باشد ، در ثبت دامنه تنها می توانید از حروف انگلیسی و نشانه (-) استفاده کنید. (البته سرویس های دامنه فارسی هم به تازگی ارائه شده است) در انتخاب نام دامنه نمی توانید از کارکتر های ویژه و کد های اسکی و فاصله استفاده کنید. دامنه ها زیر نظر موسسه آیکان (ICANN) ثبت می شوند اما تمام دامنه ها توسط نماینده ها ( Registrars ) ثبت می شود. دامنه یکی از پیش نیاز های راه اندازی وب سایت می باشد و بدون ثبت دامنه هیچ وب سایتی نمی توان راه اندازی کرد.

www چیست ؟

www یا همان وب جهان گستر (World Wide Web) اولین بار توسط خالق وب به کار گرفته شد. وجود تعداد بی شمار از رایانه ها و ابر رایانه ها و تجهیزاتی که با شبکه در ارتباط هستند باعث شد در سال 1989 دانشمندان آزمایشگاه فیزیک ابزاری تهیه کنند که بتوانند با آن اطلاعات تمام رایانه ها را با هم ارتباط دهند. نتایج این دانشمندان در ایجاد شبکه های رایانه ای متفاوت شد و اینترنت را گشود که اکنون به وب یا www معروف است.

اما www که معمولا اول دامنه مشاهده می کنید نشانه خاصی نیست و هر فردی می تواند پس از ثبت دامین با استفاده از تنظیمات هاست خود www را اضافه یا حذف کند یا www را به دامنه اصلی ری داریکت کند یا دامنه را به www ری دایرکت کند.

چگونه دامنه مناسبی ثبت کنیم ؟

انتخاب آدرس دامنه بسیار مهم است ، آدرس دامنه ممکن است در آینده به عنوان یک برند شناسایی شود و ارزش های بسیار زیادی داشته باشد ، بنابراین در انتخاب نام دامنه باید بسیار دقت کرد. شما می توانید برای وب سایت خود نامحدود دامنه ثبت کنید و آن را توسط  هاست به سایت خود اضافه کنید.(بستگی به امکانات هاست). در انتخاب نام دامنه باید موارد زیر را رعایت کنید :

عبارت انتخابی نباید تشابه با برند های تجاری معتبر داشته باشد.
سعی کنید تا تعداد کارکتر های دامنه ( تعداد حروف) کم باشد. هرچه نام دامنه کوتاه تر باشد راحت تر به خاطر سپرده می شود.
سعی کنید نام دامنه ای انتخاب کنید که به راحتی به خاطر سپرده شود.
در صورت امکان نامی انتخاب کنید تا در آینده نیازی به تغییر دامنه نداشته باشید. چراکه تغییر نام دامنه یعنی شروع مجدد .
سعی کنید از کارکتر های اعداد و کارکتر خط فاصله استفاده نکنید. چرا که ممکن است به خاطر سپردن آن سخت شود.
تلاش کنید از نام وب سایت های دیگر استفاده نکنید.
بهتر است نامی انتخاب کنید تا با فعالیت وب سایت شما ارتباط داشته باشد.
دامنه را توسط سایتی ثبت کنید که شما را صاحب امتیاز دامنه قرار دهند. متاسفانه برخی از همکاران دامنه ها را به نام خود ثبت می کنند و حتی ممکن است پس از مدتی ، دامنه خود را به دلایلی از دست بدهید.
حتما پنل اصلی دامنه را از شرکتی که دامنه خود را در آنجا ثبت کرده اید درخواست کنید.
هرگز بدون دلیل دی ان اس های خود را تغییر ندهید ، چرا که می تواند باعث از کار افتادن وب سایت شما شود.
قوانین ثبت دامنه داخلی و بین المللی را مطالعه کنید.
سعی کنید چند ماه قبل از منقضی شدن دامنه خود را تمدید کنید.
اگر شما برای یک برند معتبر دامنه ثبت می کنید بهتر است سایر پسوند ها و یا دامنه های مشابه را برای خود ثبت کنید.
در صورتی که وب سایت معتبر یا برند تجاری معروفی دارید سعی کنید حتما دامنه com را خریداری کنید.

کدام پسوند را برای ثبت دامین انتخاب کنیم ؟

در صورتی که دامنه را برای شرکت یا برند تجاری ثبت می کنید سعی کنید که دامنه COM و IR را نیز ثبت کنید.

اگر یک وب سایت معتبر دارید سعی کنید  تمام پسوند ها را ثبت کنید تا در آینده توسط افراد سودجو ثبت نشود. در صورتی که سایت شخصی راه اندازی می کنید انتخاب پسوند دامنه چندان مهم نیست شما می توانید از دامنه ملی برای وب سایت شخصی خود استفاده کنید.

چه پسوند هایی قابل ثبت می باشند ؟

در حال حاضر نت آرام بیشتر از 400 پسوند محبوب دنیا را ارائه می کند ، برخی دامنه ها ممکن است نیاز به شرایط خاص داشته باشند اما مهم ترین پسوند ها که در ایران استفاده می شود را در ادامه توضیح خواهیم داد :

نکته : تمام این دامنه ها برای عموم قابل ثبت می باشند هرچند برخی از آنها شرایط فعالیت دارند اما تاکنون مشکلی گزارش نشده است.

.com : دامنه دات کام (Commercial) برای وب سایت های تجاری به کار می رود.
.ir : دامنه ملی ایران می باشد. هزینه ثبت دامین ir بسیار کم است.
.net : برای وب سایت های مرتبط با شبکه (Network) می باشد.
.org : برای سازمان ها (Organization) یا غیر انتفاعی می باشد.
.info : برای وب سایت های اطلاعاتی ( Information) مناسب است.
.biz : بیز که مخفف (Business) می باشد به معنی تجارت است و برای سایت های کسب و کار و تجاری مناسب است.
.co : دامنه .co برای دامنه کشور کلمبیا می باشد. به دلیل تشابه با دامنه دات کام بسیاری از شرکت ها این دامنه را در کنار دامنه اصلی خود نیز ثبت می کنند.
برای ثبت دامنه ارزان هر کدام از این پسوند ها می توانید کادر جستجو  ابتدای همین صفحه ، قیمت دامنه را مشاهده و سپس سفارش خود را ثبت نمایید.

دامنه ها در کدام رجیسترار ثبت می شوند ؟

نت آرام نماینده رسمی و قانونی شرکت  CSL GmbH آلمان ( Joker.com ) می باشد و در حال حاضر تمام دامنه های بین‌المللی در این مرکز 100% به نام صاحب امتیاز آن ثبت می شود. همچنین دامنه های ملی نیز در مرکز دامنه ملی ایران ( ایرنیک ) با شناسه کاربری صاحب امتیاز ثبت می شود.

شرایط خرید و ثبت دامنه IR چیست ؟

دامنه های IR در سامانه فیزیک نظری ( NIC.IR ) ثبت می شوند ، کافیست فقط در این سایت ثبت نام کنید و سپس شناسه خود را در فرم سفارش نت آرام وارد نمایید تا دامنه خودکار ثبت شود ، برای دامنه های لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید :

نت آرام تنها به شناسه ایرنیک نیاز دارد ، بنابراین شما نباید در سایت ایرنیک دامنه را سفارش دهید ، هزینه ثبت مستقیم در ایرنیک حدودا چند برابر قیمت ثبت دامنه در نت آرام است.
در فرم عضویت حتما گزینه آزاد برای نمایندگان فراموش را علامت بزنید ، تا دسترسی ثبت دامنه به نام شما را داشته باشیم ، اگر به هر دلیلی این گزینه را روی خودم تنظیم کرده اید از آموزش تنظیم رابط ها روی خودم و نمایندگان قبل از پرداخت صورتحساب استفاده نمایید تا دامنه خودکار به نام شما ثبت شود.
برخی دامنه ها IR که اسم مکان ، شهر ، استان یا اسم های خاص مانند news دارند نیاز به ارسال تعهد نامه عدم سو استفاده دارند که به راحتی امکان ارسال آن وجود دارد.
برخی دامنه های خاص ممکن است نیاز به دریافت تاییدیه اینترنتی از ساماندهی دارند ، برخی دامنه ها مانند اسم بانک ها یا … ممکن است نیاز به مجوز داشته باشند.
مرکز دامنه های ملی ایران ( ایرنیک ) هر شب از ساعت 23:30 لغایت 00:30 تعطیل است ، لذا در صورتی که تمایل دارید ثبت دامنه شما آنلاین انجام شود از ثبت سفارش از در این ساعات خودداری نمایید ، سفارش هایی که در این ساعات ثبت می شوند ظرف مدت 48 ساعت اداری پیگیری خواهند شد.

آیا دامنه ها بلافاصله پس از پرداخت آنی ثبت می شوند ؟

پلت فرم نت آرام به سرور های ایرنیک و همچنین شرکت CSL GmbH آلمان متصل شده است ، پس از پرداخت صورتحساب بلافاصله پلت فرم ما اطلاعات سفارش را برای این مراکز ارسال می کند و دامنه شما با API به طور خودکار در لحظه ثبت خواهد شد ، با این حال ممکن است به دلایل زیر دامنه به طور خودکار ثبت نشود که ما این موارد را حداکثر ظرف مدت 48 ساعت اداری پیگیری خواهیم کرد.

دلایل عدم ثبت خودکار دامنه : 

عدم درج کامل مشخصات کامل و رد شدن مشخصات از سمت مرکز ثبت دامنه
وجود مشخصات با کاراکتر فارسی در پروفایل کاربر ( تمام مشخصات شما باید انگلیسی یا به صورت فینگلیش وارد شود )
آدرس پستی بسیار طولانی ( حداکثر باید 60 کاراکتر باشد )
عدم درج کد پستی ( در صورت عدم اطلاع از کد پستی خود مقدار 123456789 وارد شود )
وجود کاراکتر غیر مجاز در نام دامنه انتخاب شده ( نام دامنه می تواند از حروف ، اعداد و در نهایت – انتخاب شود ، – نمی تواند در ابتدا یا انتهای نام دامنه انتخابی باشد )
دامنه های دو حرفی ثبت نخواهند شد. ( حداقل 3 کاراکتر باید باشد )
برخی دامنه ها که اسم خاص دارند ممکن است آزاد باشند ، اما قیمت ثبت بین المللی آنها متفاوت باشد ، در صورت انتخاب چنین دامنه هایی سفارش لغو و مبلغ عودت خواهد شد.
برای دامنه های IR درج شناسه ایرنیک برای هر دامنه در فیلد مربوطه در فرم سفارش الزامی است. همچنین باید قبل از پرداخت صورتحساب دسترسی خودم و نمایندگان تنظیم شود.
دامنه های IR به دلیل تعطیل بودن ایرنیک هر شب از ساعت 23:30 – 00:30 ثبت نخواهند شد ، سفارش های این زمان خودکار انجام نمی شود و حداکثر ظرف مدت 48 ساعت اداری توسط نت آرام پیگیری خواهند شد.

ایمیل های تحت دامنه را چگونه می توانم ایجاد کنم ؟

در دامنه شما هیچ محدودیتی برای استفاده از ایمیل های تحت دامنه مانند info@netaram.com وجود ندارد ، محدودیت آن بستگی به هاست شما دارد ، چنانچه سرویس هاست شما محدودیتی در ایجاد ایمیل نداشته باشد به راحتی می توانید ایمیل های مورد نیاز خود را ایجاد و ارسال و دریافت ایمیل را از دامنه خود انجام دهید.

آیا زیر دامنه ها نیاز به ثبت جداگانه دارند ؟

خیر ، با ثبت هر دامنه شما می توانید از زیر دامنه نیز استفاده نمایید و هیچ فردی نمی تواند زیر دامنه شما را برای خود ثبت کند ، زیر دامنه ها نیاز به ثبت جداگانه ندارند ، برای مثال در صورتی که شما دامنه netaram.com را خریداری کرده باشید می توانید زیر دامنه های مانند site.netaram.com و یا my.netaram.com بدون هزینه جداگانه استفاده نمایید.

*تعداد قابل ایجاد ساب دامین ها محدود به هاست شما خواهد شد و تعداد آن در دامنه نامحدود می باشد.

هاست لینوکس آلمان

میزبانی در دیتاسنتر HETZNER آلمان

هاست لینوکس فرانسه

میزبانی در دیتاسنتر OVH فرانسه

پرچم ایران

هاست ویندوز ایران

میزبانی در دیتاسنتر ParsOnline ایران

هاست وردپرس

بهینه شده و قدرت پردازشی بیشتر

فضای پشتیبان

فضای بک آپ برای وب سایت شما

هاست Node JS

نصب پروژه node js با چند کلیک