قیمت انتقال دامنه

نحوه انتقال دامنه

انتقال دامنه

در صورتی که شما دامنه خود را توسط شرکت دیگری ثبت کرده اید و قصد منتقل کردن آن را  به نت آرام دارید می توانید توسط سرویس انتقال دامنه سفارش خود در کمتر از چند دقیقه ثبت کنید. بستگی به نوع دامنه از چند دقیقه تا حداکثر چند ساعت دامنه شما به نت آرام منتقل می شود. اگر دامنه ای که قصد انتقال آن را دارید بین المللی باشد پس از اتمام مراحل انتقال یک پنل برای مدیریت دامنه شما در اختیار شما قرار داده می شود. نت آرام پنل اصلی دامنه را در اختیار مشتری قرار می دهد بنابراین مشتری نیز این امکان را دارد تا در هر لحظه کد epp خود را دریافت کند. همچنین نت آرام برای رضایت بیشتر مشتریان سرویس تمدید دامنه خودکار را ارائه کرده است.

کد انتقال دامنه یا epp چیست؟

جهت جلوگیری از سرقت دامنه کلیه انتقال ها با استفاده از کد ترنسفر یا epp انجام می شوند. هر کاربری که دامنه ای ثبت می کند پنل مدیریت دامنه را نیز دریافت می کند ، کاربران می توانند با ورود به این پنل کد EPP را دریافت کرده و برای انتقال دامنه به سرویس دهنده جدید از آن استفاده کند. در واقع بدون دریافت کد transfer امکان منتقل کردن دامنه به سرویس دهنده جدید وجود ندارد.

قفل انتقال دامنه چیست ؟

برای امنیت بیشتر جهت جلوگیری از سرقت دامنه کاربران می توانند با فعال کردن قفل انتقال دامنه در پنل مدیریت دامنه ، از هرگونه انتقالی جلوگیری کنند. بنابراین در صورتی که قفل Domain lock فعال باشد حتی در صورت استفاده از کد epp نیز امکان ترنسفر دامنه وجود ندارد.

توضیح ایمیل تاییده انتقال دامنه :

برای تایید انتقال دامنه ( به جز انتقال های بین نمایندگان یک مرکز ثبت دامنه )  یک ایمیل به صاحب امتیاز قدیم ارسال می شود که شامل یک لینک می باشد. صاحب امتیاز با کلیک روی این لینک و تایید کردن می تواند روند ترنسفر را آغاز کند ، اما در صورتی که انتقال را رد کند ، دامنه منتقل نخواهد شد. همچنین در صورتی حتی ایمیل تایید شود اما کد epp صحیح نباشد دامنه منتقل نخواهد شد.

چگونه دامنه خود را به نت آرام منتقل کنیم ؟

اگر قصد انتقال دامین خود را به نت آرام دارید می توانید از کادر زرد رنگ پایین همین صفحه  سفارش خود را در پورتال مشتریان نت آرام ثبت کنید سپس به پنل اصلی دامنه خود مراجعه کنید و قفل انتقال را باز کنید و کد epp را دریافت کنید و آن را برای نت آرام ارسال کنید. اگر شما دسترسی به پنل اصلی دامین ندارید یا نمی توانید این کار را انجام دهید می توانید با شرکتی که دامنه شما را ثبت کرده است تماس بگیرید و از آنها کد epp را دریافت کنید و درخواست باز کردن قفل دامنه را نیز به آنها ارسال کنید.

هزینه انتقال دامنه چقدر است؟

هزینه انتفال دامنه به نوع پسوند دامنه و همچنین تعداد سالی که قصد تمدید دامنه خود را دارید بستگی دارد ، البته در برخی از شرایط انتقال دامنه رایگان در نت آرام نیز انجام می شود.

شرایط انتقال دامنه رایگان چیست ؟

نت آرام برای تشویق مشتریان جدید و فعلی ، تمام دامنه های بین المللی که در مرکز ثبت دامنه Resello یا hostcontrol ثبت شده اند را به رایگان منتقل می کند. در حال حاضر بیشتر هاستینگ های کشور دامنه ها را در این مرکز ثبت می کند. در صورتی که قصد انتقال دامنه رایگان خود را به نت آرام دارید می توانید با ارسال درخواست پشتیبانی ، این مورد را از مسئولان فروش نت آرام سوال کنید. همچنین برای رضایت بیشتر مشتریان تمام دامنه هایی که به رایگان به نت آرام منتقل می شود به رایگان نیز پشتیبانی خواهند شد. برای رضایت بیشتر مشتریان تمام دامنه های ir نیز به رایگان به نت آرام منتقل خواهند شد و پشتیبانی آنها نیز رایگان خواهد بود.در شرایط عادی در زمان سفارش هزینه یک سال تمدید از مشتری دریافت می شود اما برای انتقال رایگان شما می توانید از قسمت درخواست پشتیبانی ، درخواست سفارش رایگان را ارسال نمایید.

زمان انتقال دامنه چقدر است؟

تمام دامنه های ملی و دامنه های بین المللی که در مرکز ثبت دامنه ایرنیک و Resello یا hostcontrol ثبت شده باشند در کمتر از چند دقیقه تا چند ساعت منتقل خواهند شد و در صورتی که دامنه بین المللی در مراکز دیگری ثبت شده باشند با توجه به روند قانونی زمان تکمیل مراحل انتقال دامنه معمولا حدود 1 هفته خواهد بود.

آیا در مدت زمان انتقال دامنه ، وب سایت قطع می شود ؟

خیر ، در زمان انتقال، سرویس دامنه یا dns های شما قطع نمی شود و هیچ مشکلی برای بازدید از وب سایت شما ایجاد نمی شود ، حتی پس از انتقال نیز هیچ نیازی به تنظیم مجدد دی ان اس ها نمی باشد. به طور کلی انتقال دامنه هیچ ارتباطی به قطعی وب سایت ندارد مگر اینکه کاربر در زمان انتقال دی ان اس ها را تغییر دهد که در این صورت ممکن است پس از انتقال دی ان اس ها تغییر کند.

آیا پس از انتقال دامنه ، پنل اصلی دامنه در اختیار کاربر داده می شود؟

بله ، هر کاربری که از نت آرام سرویس دامنه خریداری کند ، پنل اصلی مدیریت دامنه ، دریافت کد انتقال  و غیره در اختیار کاربر داده می شود.

مزایای انتقال دامنه در نت آرام

  • هزینه کمتر در نت آرام
  • امکان استفاده از پشتیبانی رایگان نت آرام
  • دسترسی به پنل اصلی مدیریت دامنه
  • امکان انتقال رایگان و استفاده از پشتیبانی رایگان نت آرام

سفارش انتقال دامنه خود را ارسال کنید