ثبت دامنه .shop

دامنه .shop در سال 2016 توسط شرکت GMo Registry Inc راه اندازی شد.شرکت gmo یکی از بزرگترین شرکت های ثبت دامنه در ژاپن است و در حال حاضر به عنوان مدیر پسوند .shop و پشتیبانی از آن فعالیت می کند. دامنه .shop بیشترین کاربرد خود را در سایت های فروشگاهی و تجاری دارد. خرید دامنه .shop و استفاده از آن برای وب سایت های فروشگاهی می تواند اعتبار و اعتماد کاربران را بهبود ببخشد،همچنین به دلیل شناخته شدن خوبی که این پسوند در بین مردم دارد باعث افزایش بازدید و فروش سایت کاربر شود.همچنین امروزه فروش اینترنتی کالا، محصولات در دنیا با رشد زیادی همراه بوده و فروش اینترنتی به دلیل تغییر در عادات خریداران و سرعت خرید اینترنتی و راحتی در خرید همواره رو به افزایش است.چرا که با خرید اینترنتی در دنیا می توان لذت راحتی در خرید، صرفه جویی در زمان،و دسترسی آسان تر به کالا وگستردگی محصولات و همچنین امکان مقایسه بین محصولات را تجربه کرد.انتخاب دامین .shop  به عنوان بهترین گزینه برای سایت های فروشگاهی می باشد . طبق آمارها  در سال 2020 مجموع فروش اینترنتی در جهان 4.2 تریلیون دلار رسیده است  و نسبت به سال 2019 با رشد 27 درصدی همراه بوده است و قابل ذکر است که دامنه shop در سراسر جهان استفاده می شود و بسیار محبوب است  همچنین فروش اینترنتی در ایران نیز در سال 1398 به 2 میلیارد دلار رسیده است و همواره رو به افزایش است .حال انتخاب یک پسوند مناسب به همراه نام دامنه می تواند زمینه ساز رشد و درآمد در حوزه فروش اینترنتی باشد.


چرا از دامنه .shop استفاده کنیم؟

دامین .shop  یک پسوند بسیار محبوب در میان کاربران است که دامنه shop یک پسوند بازاریابی جدید است که در سال 2016  معرفی شد. همچنین هر شخص می تواند با خرید دامنه .shop  به راحتی بر روی حضور فروشگاه آنلاین خود تمرکز کرده و رقابت چشمگیری با سایر رقبا داشته باشد.نکته مهم در رابطه با خاص بودن دامین .shop تلفظ کوتاه و آسان آن و استفاده از کلمه shop که بیانگر فروشگاهی بودن سایت می باشد و به راحتی در ذهن کاربر باقی می ماند.

آیا فروشگاه های بزرگ در دنیا از پسوند .shop استفاده می کنند؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت بله محبوبیت و خرید دامنه .shop نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا  وجود دارد به عنوان مثال فروشگاه بزرگ Godday.shop که یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی در حوزه هاست و دامنه و راه اندازی سایت و… می باشد از دامنه .shop استفاده می کند. و یا فروشگاه بزرگ microsoft , و یا فروشگاه بزرگی در ژاپن به نام global.rakuten.shop همگی ترجیج به استفاده از دامنه shop برای راه اندازی و رونق فروش اینترنتی خود کرده اند.قرارگرفتن دامنه شما در کنار دامین shop یادآور بزرگترین فروشگاه های اینترنتی در دنیا است که باعث می شود مشتریان با اطمینان بر روی آدرس سایتی که از دامنه دات شاپ استفاده کرده کلیک کنند و این کلیک علاوه بر خرید از فروشگاه باعث افزایش رتبه سئو سایت در موتورهای جستجو خواهد شد.

قوانین ثبت دامین shop

پسوند دات شاپ برای همه افراد قابل ثبت است و در حال حاضر هیچ محدودیتی برای ثبت آن وجود ندارد. هر فرد حقیقی ، شرکت یا سازمانی که مایل به داشتن دامنه با دامین دات شاپ باشد، می‌تواند این دامنه را به صورت آنی و با پرداخت هزینه ثبت کند. حداقل زمان ثبت 1 سال و حداکثر 10 سال می باشد .موارد مجاز و غیرمجاز در ثبت دامنه .shop  عبارتند از :

1.نام دامنه shop بین 1 تا 63 کاراکتر مجاز است.

2.استفاده از اعدادو حروف انگلیسی در ثبت دامین .shop مجاز است.

3.استفاده از خط فاصله (-) در ابتدا و انتها  غیرمجاز است .

4.در ثبت دامنه .shop استفاده از کاراکترهای (^،*،#،و…) غیر مجاز است.

5.نام دامنه حداقل شامل 3 حرف باشد.

6.کلمات یا عباراتی که به نحوی با قوانین حقوقی در تضاد باشد مانند استفاده از نام های تجاری سایرین نیز در ثبت دامین .shop غیر مجاز می باشد.

7.استفاده از کلماتی که با کلمات مشهور و یا پرکاربرد همخوانی دارند و منجر به اشتباهاتی برای کابران می شوند نیز  غیر مجاز است.

.com
.net
.online
.org
.ir
گواهی نمایندگی رسمی نت آرام در جوکر آلمان
گواهی نمایندگی رسمی نت آرام در جوکر آلمان
پسوند دامین .shop
نشان‌واره (Logo) لوگو دامنه .shop
صاحب(رجیستری) GMO Registry, Inc.
تاریخ عرضه 5 May 2016 (root zone) September 2016
وضعیت ✅ فعال - قابل ارائه
نوع دامنه سطح‌بالای عمومی (GTLD) ژنریک
استفاده در نظر گرفته شده فروشگاه های اینترنتی
استفاده واقعی سایت های فروشگاه اینترنتی ، کسب و کار های آنلاین ، برند های آنلاین ، ثبت دامنه .shop زمانی که com یا سایر پسوند ها در دسترس نباشد.
تعداد ثبت 1,553,180 (1 January 2023)
محدودیت ثبت ندارد
حمایت کننده ندارد
حداکثر دوره ثبت 10 سال
قابلیت مخفی کردن اطلاعات صاحب امتیاز ✅ بله (در صورت سفارش)
پشتیبانی از DNSSEC ✅ بله
پشتیبانی از IDN ✅ بله
مهلت تمدید 30 روز
مهلت ریستور 30 روز
دوره انتظار 35 روز

قیمت ثبت دامنه shop در نت آرام

 🪙 سالانه 1,562,500 تومان

ثبت دامنه جدید

جستجو در 400 پسوند و خرید آنی دامین

انتقال دامین

انتقال دامین از سایر شرکت ها به نت آرام

تمدید دامنه

تمدید دامنه ثبت شده در نت آرام