تفاوت دامنه com و ir در چیست ؟ کدام بهتر است ؟

این پست رو به اشتراک بگذارید

اگر شما هم قصد راه اندازی سایت برای خود یا کسب و کارتان دارید حتما تا به حال با پسوند های دامنه آشنا شده اید ، .com و ir و org و info پسوند های محبوبی هستند که می توانید برای سایت خود انتخاب کنید ، اما سوال اینجاست ، برای سایتی که قصد دارید زمان زیادی صرف طراحی آن نمایید کدام پسوند دامنه بهتر است ؟ تفاوت دامنه com و ir چیست ؟ کدامیگ از این پسوند ها برای یک سایت که محصول برندی ارائه می کند بهتر است ؟ آیا این پسوند ها در سئو و بازدید تاثیر دارند ؟ اینها سوالاتی هستند که ما در ادامه سعی خواهیم کرد به صورت تخصصی به آنها پاسح بدهیم.

 تفاوت دامنه com و ir در سئو و بازدید

در حالت کلی این دو پسوند با هم تفاوتی ندارند ، چه از لحاظ سئو و چه سرعت و یا بازدید ، پسوند دامنه ها تقریبا تفاوتی با هم ندارند ، هرچند به گفته گوگل بهتر است دامنه های سطح بالا یا همان gtld استفاده کنید ، و در مواردی دامنه ملی هر کشور برای آن کشور رتبه بهتری خواهد داشت مثلا اگر شما دامنه netaram.de رت ثبت کنید گوگل درک خواهد کرد که کشور هدف شما آلمان است ، اما در هر صورت این تقاوت زیاد نیست و تلاش بیشتر در سایت و محتوا با کیفیت تعیین کننده بهتر بودن سئو است. بنابراین تفاوت دامنه com و ir تنها در پسوند آنها است ، هر چند هر فردی بر اساس تجربه خود نظر خاصی در این مورد دارد.

اگر شما برای یک شرکت معتبر قصد راه اندازی وب سایت دارید بهتر است علاوه بر این پسوند ها ، سایر پسوند ها را نیز برای سایت خود انتخاب کنید و تمام آدرس ها را به پسوند اصلی ری دایرکت نمایید ، این مورد از سو استفاده بسیاری از شرکت های رقیب جلوگیری خواهد کرد. بنابراین بیشتر سعی کنید به دنبال ثبت دامنه  باشید که تمام پسوند های آن آزاد باشد.

منتظر نظرات ارزشمند شما کاربران عزیز هستیم …

More To Explore

دانشنامه

آموزش انتقال دامنه از Resello به Joker

در این آموزش قصد داریم تا نحوه انتقال دامنه از Resello به Joker را به شما کاربران عزیز توضیح بدهیم ، همانطور که اطلاع دارید

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند