loading
Please enter your domain.
Please verify that you are not a robot.

ثبت دامنه ORG

پسوند دامنه org ( کوتاه شده Organizations )  یک دامنه عمومی سطح بالا (gTLD) که در اینترنت استفاده می شود ، نام این پسوند از سازمان گرفته شده و این نام نشان می دهد که ابتدا این نام برای موسسات و یا سازمان هایی که غالبا فعالیت غیر تجاری ( یا حتی تجاری ) دارند در نظر گرفته شده بوده است ، با این حال در حال حاضر ثبت دامنه org هیچ محدودیتی برای عموم ندارد.

اشخاص حقیقی و حقوقی زیادی که فعالیت آنها مربوط به سازمان ها نبوده است از این پسوند برای وبسایت خود استفاده نمودند ، بسیاری از خریداران دامنه org به دلیل در دسترس نبودن دامنه .COM این پسوند را انتخاب کرده اند و بسیاری نیز برای جلوگیری از سواستفاده از نام برند خود این پسوند را نیز در کنار دامنه اصلی خود ثبت کرده اند. افراد زیادی نیز از این دامنه برای پروژه ها و مدارس استفاده کرده اند.

نحوه ثبت دامین org در نت آرام

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند با پشتیبانی دامنه org و همچنین پشتیبانی بیشتر از 400 پسوند دامین بین المللی ، نماینده رسمی Joker.com آلمان است و امکان ثبت آنلاین این پسوند را فراهم کرده است ، سفارش های مشتریان بلافاصله پس از پرداخت به صورت اتوماتیک به رجیسترار Joker ارسال شده و در لحظه دامنه شما با مالکیت خریدار ثبت خواهد شد. هم اکنون قیمت این دامنه در نت آرام سالانه 366,020 تومان است و شما می توانید در کمتر از چند دقیقه نام دامین خود را در اینترنت رزرو کنید.

پسوند دامین .ORG
نشان‌واره (Logo) ثبت دامنه .org لوگو دامین org
صاحب(رجیستری) پاپلیک دامین رجیستری (Public Interest Registry) خدمات فنی توسط Afilias
تاریخ عرضه ژانویه 1985
وضعیت ✅ فعال – قابل ارائه
نوع دامنه سطح‌بالای عمومی (GTLD)
استفاده در نظر گرفته شده سازمان‌های متفرقه که در دسته‌های دیگر قرار ندارند (عموماً غیرتجاری)
استفاده واقعی سایت های شخصی؛ پروژه های منبع باز؛ برخی از وب سایت های دولتی؛ بیشتر توسط نهادهای غیر تجاری استفاده می شود ، ثبت دامنه .org زمانی که com در دسترس نباشد.
تعداد ثبت 10.4 میلیون تا سه ماهه سوم 2021
محدودیت ثبت ندارد
حمایت کننده از نظر فنی حمایت نشده است، اما PIR با جامعه اینترنت مرتبط است
حداکثر دوره ثبت 10 سال
قابلیت مخفی کردن اطلاعات صاحب امتیاز ✅ بله (در صورت سفارش)
پشتیبانی از DNSSEC ✅ بله
مهلت تمدید 30 روز
مهلت ریستور 30 روز
دوره انتظار 35 روز

قیمت ثبت دامنه ORG در نت آرام

 🪙 سالانه 366,020 تومان
سفارش دهید

تاریخچه دامنه org

دامنه org یکی از شش پسوند سطح بالا بود ( پنج حوزه دیگر net , com , gov , edu , mil ) بود که در ژانویه 1985 اجرا شد ،در ابتدا برای موسسات و سازمان‌های غیرانتفاعی یا غیر تجاری در نظر گرفته شده بود که الزامات سایر gTLD را برآورده نمی‌کردند. تا قبل از معرفی این پسوند ها ، اینترنت پروژه ای بود که توسط دانشگاه ها و دانشمندان اداره می شد و آنها از اینترنت برای ارتباطات و تحقیقات استفاده می کردند ، در مواقعی بارهای پست الکترونیکی بسیار سنگین می شد و از مردم خواسته می شد که از ارتباطات خود استفاده نکنند.

با آشکار شدن نیاز به یک سیستم سازمان یافته جان پستل و همکارانش در موسسه علوم اطلاعات دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USCIS) ماموریت یافتند که در این جهان آشفته نظمی ایجاد کنند. به عنوان سردبیر نشریه Request for Comments (RFC) – یک نشریه تحقیقاتی با عنوان “الزامات ایجاد یک حوزه جدید در ARPA-Internet و جامعه تحقیقاتی DARPA ” به سرپرستی گروه مهندسی اینترنت [IETF] و انجمن اینترنتی – Postel و همکارانش در USCIS در اکتبر 1984 RFC 920 را منتشر کردند. از 1 ژانویه 2003 پسوند دامین org توسط Public Interest Registry یا همان PIR اداره می شود.

تاریخچه دامنه org

بد نیست بدانید …

 • جالب است بدانید شرکت MITER اولین گروهی بود که در جولای 1985 یک دامنه org را با mitre.org ثبت کرد.
 • دامنه org یکی از اولین پسوند هایی بود که در اینترنت معرفی شد. و از آنجایی که دامین org قدیمی است و بیشتر شناخته شده است ، یکی از دلایلی است که این پسوند هنوز مانند همیشه محبوب می باشد.
 • پسوند org با 10.4 میلیون ثبت نام دامنه تا سه ماهه سوم 2021 ، هفتمین دامین محبوب اینترنتی است.
 • رجیستری دامنه org امکان ثبت نام های دامنه با کاراکتر غیر لاتین ( IDN ) را مجاز کرده است ، بنابراین امکان ثبت دامنه org به صورت فارسی برای مثال مانند ایران.org وجود دارد.
 • این TLD دامنه از DNSSEC (ضمیمه‌های امنیتی سامانه نام دامنه ) پشتیبانی می کند.

مزایای ثبت دامنه در نت آرام

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند ( نت آرام ) نماینده رسمی و قانونی جوکر آلمان است ، در حال حاضر هزاران دامنه اینترنتی در نت آرام میزبانی می شود ، از مزایای ثبت ثبت دامنه در نت آرام می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ✔️ امکان سفارش آنلاین و خرید دامنه در لحظه
 • ✔️ خرید از نماینده قانونی JOKER
 • ✔️ ثبت دامنه با مالکیت خریدار
 • ✔️ پنل فارسی مدیریت دامنه
 • ✔️ امکان دریافت رمز انتقال ( EPP ) و قفل امنیتی دامنه
 • ✔️ مدیریت آنلاین و تغییرات لحظه ای نیم سرور های دامنه
 • ✔️ عدم محدودیت در انتقال دامنه به سایر شرکت ها
 • >>> همین الان دامنه org خود را ثبت کنید
گواهی نمایندگی رسمی نت آرام در جوکر آلمان

قیمت انتقال دامنه org به نت آرام

اگر شما قبلا دامین org خود را از شرکت دیگری خریداری کرده اید ، شما می توانید به راحتی و بدون قطعی ، دامنه خود را آنلاین به نت آرام منتقل کنید ، برای انتقال لازم است هزینه یکسال تمدید آن در حال حاضر 366,020 تومان پرداخت نمایید ، یک خبر خوب برای شما داریم “زمان باقیمانده قبلی دامنه شما سوخت نمی شود  🤗 ” به این معنی که اگر دامنه شما قبل از انتقال 2 سال اعتبار دارد و شما هزینه یک سال تمدید را پرداخت می کنید ، پس از انتقال در مجموع دامنه شما سه سال اعتبار خواهد داشت.

کافیست کد EPP دامنه خود را از پنل سرویس دهنده قبلی دریافت کرده و قفل انتقال را باز کنید و در سفارش انتقال دامنه را در سایت نت آرام ثبت نمایید.

>>> برای انتقال دامنه org به نت آرام کلیک کنید

قیمت تمدید دامنه org در نت آرام

اگر شما قبلا دامنه خود را از نت آرام خریداری کرده اید ، شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز به صورت آنلاین دامین خود را مدیریت و تمدید نمایید ، عملیات تمدید دامنه خودکار انجام می شود ، در ناحیه کاربری نت آرام می توانید لیست دامنه های خریداری شده خود را مشاهده کرده و دامنه ORG خود را حداکثر تا 10 سال تمدید نمایید ، قیمت تمدید دامین org در حال حاضر سالانه 366,020 تومان می باشد.

>>> برای تمدید دامنه org در نت آرام کلیک کنید