5 تکنیک متفاوت افزایش تمرکز و کاهش حواس پرتی

راه حلی برای افزایش تمرکز سریع و کاهش حواس پرتی در اینترنت و مطالعه

این پست رو به اشتراک بگذارید

سلام به دوستان عزیز سایت نت آرام

امروز متفاوت ترین و حتی مهم ترین آموزشی که در طول 15 سال در اینترنت گذشته ام را برای دوستان عزیزی که کسب و کار آنلاین دارند و تلاش می کنند استارت آپ که راه اندازی کرده اند رشد کند ، را برای شما نوشتم. اگر شما مشکل عدم تمرکز در اینترنت دارید و به دنبال راه حل برای افزایش تمرکز سریع در دنیای مجازی می گردید ، من بهترین روش های کاربردی را برای شما نوشتم. این نوشته ها از روی تجربه شخصی بنده برای شما ارسال شده و روش های معرفی شده برای افزایش تمرکز در اینترنت کاملا برای کارآفرینان اختصاصی شده ، در ادامه من سعی می کنم تجربه های شخصی برای فرار از عدم تمرکز را با شما به اشتراک بگذارم ، من نه دکترم نه روانشناس ، اما روش هایی برای افزایش تمرکز سریع خصوصا در اینترنت به شما یاد میدم که فکر می کنم شما را از وضع فعلی نجات بده ، بیایید با هم بریم حلش کنیم :)

راه حلی برای افزایش تمرکز سریع و کاهش حواس پرتی در اینترنت و مطالعه

مقدمه : 

امروزه تقریبا همه کار های ما با دنیای مجازی در ارتباطه ، از خرید کالا یا خدمات گرفته ، تا ارتباط با دوستان ، تماس های تلفنی ، پیامک ها ، بررسی استوری ها ، دایرکت ها ، و هزاران نوتیفیکیشن که روزانه دریافت می کنیم. اگر شما هم مثل من زمانی درگیر این ها بودید ، امروز کمکتون می کنم با بالا بردن تمرکز در اینترنت بدون حذف خودتون از دنیای مجازی با کنترل ساده ، به رشد کسب و کارتون کمک کنید. اگر شما این موارد را رعایت کنید شکی نکنید به هر هدفی در هر کسب و کاری خواهید رسید ، آموزش افزایش تمرکز در اینترنت نه تنها برای استارت آپ ها یا کارآفرینان کاربردی است ، بلکه حتی دانش آموزان یا دانشجویان می توانند از تکنیک های افزایش تمرکز برای کاهش حواس پرتی (distractibility) استفاده کنند.

چرا من بی حالم ؟ چرا حوصله انجام کارها رو ندارم ؟ 

اگرچه برای درصد ناچیزی از افراد کمبود برخی ویتامین ها یا بیماری ها باعث بی حالی میشه اما من فکر می کنم تو که امروز داری مقاله افزایش تمرکز روی میخونی نه افسردگی داری نه چیزی تو بدنت کمه ، تو احتمالا کارهایی رو انجام دادی که باعث شده دیگه نتونی مفید باشی ، بیا با باهم این روش ها انجام بدیم بعد تصمیم بگیریم که آیا باز هم مشکل ما بیماری بوده یا با کار های که کردیم خودمون را برای نرسیدن به هدفمون زندانی کردیم.

اولین قدم برای افزایش تمرکز بفهمیم داریم با خودمون چیکار می کنیم : 

اول اسم خودتون را جای ———- قرار بدید و دقیقا خودتان را تصور کنید در طول روز یا هفته چه مواردی برای ———— اتفاق می افته

  • اول صبح که از خواب پا میشیم گوشی رو برمیداریم ، ساعت رو می بینم. بعد شروع می کنیم دو هزار تا نوتیفیکیشن را چک می کنیم ، از کانال های تلگرامی گرفته تا اینستا گرام ، یا ممکنه اخبار بخونیم و دقیقا متوجه بشیم مسئول محترم شهرداری امروز کدوم کوچه را آسفالت کرده و عبارتی قراره با اوضاع اقتصادی چجوری خودمون اینطوری بشیم.
  • بعدش شروع می کنیم به حاضر شدن ، اما راستش حال نداریم می دونی چرا ؟ چون درصدی از ظرفیت مغزمون اینجا پر شد.
  • وقتی در مسیر سرکار هستیم یکی میاد میپیچه جلومون ، شیشه رو میکشیم پایین تا بهش اعتراض کنیم این وسط اگه حادثه ای اتفاق نیافته ما بخشی دیگه از ظرفیت مغزمون رو درگیر می کنیم.
  • سیستم رو روشن می کنیم ، بد نیست اولش به دیجی یه  سر بزنم ببینم ببینم چی آف خورده ؟ اوه هدفون مدل 5 سامی اصل کره اومد برم ببینم مشخصاتش چیه ، خب داخلش نوشته تکنولوژی s8c! برای اولین بار دنیا بریم ببینیم این یعنی چی 50 تا تب باز می کنیم که راجب این بخونیم ، بعد میریم قیمتش رو میبینم و ترجیح میدیم نا امید بشیم که اینو نداریم بخریم ، باشه بریم ببینم ارزون ترشم هست ؟ آحه مگه میشه آدم یه فروشگاه بزرگ بره چیزی نخره ، هر کاری می کنیم تا بلاخره یه چیزی که نفعمون باشه رو بخریم. با یه سبد خرید با هزینه ارسال مواجه می شیم حالا چطوری یه کاری کنیم ارسالش رایگان بشه….. وای نمیشه پس برم اشتراک پلاس بگیرم اینم که گرونه ، کد تخفیف نداره ؟! 30 درصد ظرفیت ما سر این خرید رفت.
  • بعد اون اگه اینوری باشیم خبرگذاری رسمی اونوری باشیم سعی میکنیم رسانه های بوق رو باز کنیم ، در هر دو صورت با خوندن اخبار فعلا چیزی از نا امیدی نداریم ، نمی گم مرور اخبار رو نباید انجام بدید اما تو ساعت کاری آخه ؟! باز هم ظرفیتتون را تقدیم اخبار کنین. از تولید محتوا دیگران لذت ببرید.
  • بعدش پسرخاله ، پسر عمو یا بابا هاشون زنگ میزنن ، —— میشه بهمون مشاوره لپ تاپ بدی ، یا ——- داشتم فیلم میدیدم نمیدونم چی شد نمیاد بعد اینکه یک ساعت وقتتون رفت تازه یادتون میاد ساعت 2 شده باید ناهار بخورین.
  • ناهار که نوش جان کردید اگر متاهل باشید نوبتی هم باشه نوبت همسر عزیزتون هست این یکی دیگه واجبه باید باهاش صحبت کنید.
  • به نظرتون چند ساعت تونستید مفید باشید ؟

چیکار کنیم تا بتونیم تمرکز بالا در کار کردن داشته باشیم ؟ 

یه دوست داشتم که به کانادا مهاجرت کرده بود به من میگفت مصطفی اینجا به دقیقه حساسن ، اینجا به مسئولیت پذیری خیلی مهمه حق این رو نداریم یک دقیقه وقتمون رو کار دیگه انجام بدیم. بیایم ما هم یه برنامه خوب برای مدیریت کارمون داشته باشیم ، برنامه ای که نه خودمون ناراحت بشیم نه پسر عمو یا دختر عمو و نه همسرمون ، ما می تونیم هم کار کنیم هم همه این ها رو مدیریت کنیم.

اولین قدم : صبح زود بیدار شوید. 

صبح زود بیدار بشید ، اگه تحقیقات را بزاریم کنار و من از خودم بگم ، من همیشه اول صبح ذهن خیلی قوی داشتم ، همین یه جمله مساوی با یه کتاب باشگاه پنج صبحی ها ، کل این کتاب میگه زود بیدار بشید. دیگه این زمان اطمینان دارید نه پسر خاله بیداره پیامک های پی در پی میاد. وقتی صبح زود بیدار شدید فقط 30 ثانیه وقت دارید از رخت خواب بیاین بیرون ، چون انقدر سخته که اگه نیاین دیدار بعدی با خودتون میشه 8 صبح.

وقتی بیدار شدید به خودتون بگید امروز یه روز عالی رو شروع می کنم ، معمولا موزیک بیداری میاره ، سعی کنین موزیک گوش کنین و کار کنین. سعی کنین صبحانه یا قهوه اگه براتون ضرر نداره میل کنید.

نابرده رنج گنج میسر نمی شود 

اگه نخوای رنج بکشی من پیشنهاد دیگه ای برات دارم ، بزن تو اینترنت و بازم اخبار بخون ، فیلم های پولدار ها رو نگاه کن و حسرت بخور ، اما شما باید قبول کنید این دنیا یا باید پدر پولدار داشته باشید یا باید پدر پولداری بشید. احتمالا مثل من همچنین شانسی نداشتی ،  امیدوارم برای دومی تلاش کنی.

بی نظمی ، عامل اصلی حواس پرتی و عدم تمرکز :

مشاوره من همیشه میگه نگهداری نظم خیلی آسون تر از ایجاد نظمه ، سعی کنین در همه کارهاتون در حد معمول نظم داشته باشد ، حتی مثل یک بچه مدرسه ای شب قبل اینکه برید سرکار وسایل هاتون رو آماده کنید. تو سیستم برنامه های اضافی را حذف کنید و 5 موردی که باعث بی نظمی در کارتون شده را پیدا کنید و رفعش کنید.

از قابلیت مزاحم نشوید استفاده کنید

سعی کنین همه افرادی که در خطر نیستند و روزانه وقت شما را میگیرن به غیر از همسرتون و یا فردی که اطلاع دارید دچار بیماری است سایلینت کنید. به همسر عزیزتون بفرمایید من خیلی دوست دارم باهم صحبت کنیم برای افزایش تمرکز تماس با همسرتون را به ساعت های خاصی برنامه ریزی کنید و بفرمایید تلفن شما برای موارد ضروری دسترس هست اما ترجیحا در ساعتی که با هم هماهنگ کردید با شما تماس بگیرن.

افزایش تمرکز سریع با استفاده استفاده از کرنومتر

این سخت ترین قسمت کار هست بعد این به راحتی می توانید تمرکز کنید ، همین الان هرچی تب اضافه ، از فروشگاه های اینترنتی گرفته تا سایت های خبری ، سایت های موزیک و فیلم هرچی که دارید را موقت close کنید ، یک کرتومتر 20 دقیقه ای تنظیم کنید. در 20 دقیقه سعی کنین بخشی از کار هایی که باعث بهم ریختن تمرکز شما میشه انجام بدین ، مثلا ایمیل های مشتریان را جواب بدین تا همون مشتری ها چندین بار درخواستشون را با شما پیگیری نکنن.

کاهش حواس پرتی در اینترنت با مسدود کردن سایت های اعتیادآور : 

7 سال پیش آموزشی در مورد نحوه فیلتر کردن سایت در مرورگر کروم و فایرفکس نوشتم ، هنوز هم کاربرد دارد ، هر سایتی که به آن اعتیاد دارید با این افزونه مسدود کنید ، میدونم ترک اعتیاد به سایت های فروشگاهی ، خبری خیلی سخته اما این می تونه بسیار کمک کنه. در گوشیتون حالت تمرکز را روشن کنید یا این نرم افزار ها برای همیشه غیر فعال کنید و یا حداقل اعلان های آنها را مسدود کنید.

اعلان های شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها را کنترل کنید : 

کانال ها را بی صدا کنید ، شبکه های اجتماعی را محدود کنید ، فقط 15 دقیقه استفاده از شبکه اجتماعی و دیدن کلیپ طنز کافیه تا دیگه کل اون روز کار نکنید. سعی کنید فقط در منزل از این شبکه ها استفاده کنید.

حواس پرتی  موارد جنسی موجود در فضای : 

کمتر سایتی گفته درگیر شدن به این موارد چقدر می تونه تمرکز شما را بهم بزنه ، خواهشا سعی کنین در طول کار کردن این مورد را بسیار کنترل کنید.

کاهش استرس عاملی تاثیر گذار برای افزایش تمرکز در اینترنت : 

خب حالا اگه استرس داشته باشین که آیا تلاشی که می کنید نتیجه میده یا قراره بی فایده باشه ، اگه این ماه پول فلان سرویس جور نشه ، اگه اداره دارایی بیاد به من بگه باید اینقدر مالیات بدی ، اگه و اگه هایی که کسب و کار شما را متوقف می کنه ، برای این اگه ها با برنامه ریزی فکر کنین و راه حلش را پیدا کنین ، وسط کارتون به این اگه ها لطفا نه بگید.

دوست عزیزم ، با وجود اینکه بنده کارهای زیادی دارم بدون هیچ منت و با علاقه زیاد وظیفه خودم دونستم تا این راه حل ها رو به شما توضیح بدم ، امیدوارم آموزش افزایش تمرکز برای استارت آپ ها مفید بوده باشه ، شما هم اگه راه حلی پیدا کردین در قسمت نظرات ارسال کنید ، ما آنها را منتشر می کنیم و شما هم تاثیر داشته باشین ، فقط فکر خودتون نباشین ، یک ماشین زمانی درست کار می کنه که همه قسمت هاش درست کار کنند ، درست مثل کشور ما ، با آرزوی موفقیت برای همه ایرانی ها عزیز

موارد بیشتر برای کاوش

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند