قفل انتقال دامنه چیست و چگونه آن را فعال کنیم ؟

این پست رو به اشتراک بگذارید

دامنه مهم ترین دارایی شما است ، فرض کنید که سایت شما هک بشود ، در اینصورت جبران آن معمولا در کوتاه مدت امکان پذیر است ، اکنون فرض کنید که شما دامنه خود را از دست بدهید ، سالها تلاش شما در اختیار فرد دیگری قرار خواهد گرفت و تنها راه جبران آن معمولا شروع از صفر خواهد بود ، در این مقاله قصد داریم تا در مورد قفل انتقال دامنه به شما توضیح بدهیم و همچنین نحوه فعال سازی Transfer lock را برای دامنه شما توضیح بدهیم.

درباره قفل انتقال دامنه و نحوه فعال کردن آن

قفل انتقال دامنه چیست و چه کاربردی دارد ؟

یکی از روش های جلوگیری از سرقت دامنه ، استفاده از سرویس Transfer Lock یا همان قفل انتقال است ، قفل انتقال می تواند از انتقال ناخواسته دامنه به فرد دیگر جلوگیری کند ، در واقع دامنه ای که قرار باشد به Registrar دیگری منتقل شود ، باید کد EPP داشته باشد ، همچنین باید وضعیت قفل انتقال دامنه باز باشد ، Transfer lock یک سرویس امنیتی بسیار مفید است که حتما باید آن را فعال نمایید ، هرچند شما نباید کد epp را در اختیار دیگران قرار بدهید اما این سرویس می تواند باعث امنیت بیشتر دامنه شما بشود.

چگونه وضعیت قفل دامنه خود را چک کنیم ؟

در اطلاعاتی که Whois به ما می دهد ، می توان متوجه شد که قفل دامنه مورد نظر ما باز است یا خیر  ، قبلا در مقاله چگونه whois بگیریم ؟ راهنمای کامل whois گرفتن از دامنه در مورد این سرویس توضیح داده ایم ، چنانچه در خروجی whois قسمت Status عبارت OK نوشته باشد ، به این معنی است که قفل انتقال دامنه شما باز است ، در اینصورت امنیت دامنه شما کم است ، چنانچه عبارت clientTransferProhibited نمایش داده شود ، به این معنی است که قفل انتقال دامنه فعال است (بسته است). توجه نمایید فعال بودن قفل انتقال دامنه به تنهایی نمی تواند از سرقت دامنه شما جلوگیری نماید ، فعال بودن این قسمت می تواند به امنیت دامنه شمت کمک کند ، در مقاله ای که در بالا معرفی کرده ایم برخی روش های دیگر را نیز توضیح داده ایم.

چگونه قفل دامنه خود را فعال کنیم ؟

در پنل مدیریت دامنه ( پنل اصلی انگلیسی زبان ) خود می توانید نسبت به فعال کردن قفل دامنه خود اقدام نمایید ، چنانچه این گزینه در پنل مدیریت دامنه شما وجود نداشت ، به شرکت سرویس دهنده خود درخواست ارسال کنید تا برای شما فعال کنند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه ، منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم …

موارد بیشتر برای کاوش

2 نظر منتشر شده

 • ممنون همیشه فکر میکردم این قفل دامنه چیه.
  خیلی مفید بود.

   Avatar photo
  • خواهش می کنم قربان.
   بسیار تشکر از دیدگاه شما

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند