چگونگی انتقال دامنه ها به دامنه اصلی

این پست رو به اشتراک بگذارید

در این مطلب قصد داریم در مورد نحوه انتقال دامنه ها به دامنه اصلی وب سایت در کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین و غیره به شما آموزش دهیم ، اگر شما از چند دامین برای وب سایت خود استفاده می کنید و آنها را به صورت Park domain یا domain pointer به کنترل پنل خود اضافه کرده اید ، تمام دامین های شما با یک محتوا بارگزاری می شوند و با بروزرسانی هرکدام از آنها دامنه های دیگر نیز خودکار بروز می شوند ، مشکل این امکان این است که موتور جستجو گوگل این سایت ها را جداگانه شناسایی می کند و با توجه به یکی بودن محتوا امتیاز وب سایت شما تقسیم خواهد شد و در نتایج جستجو شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت. یکی از راه حل های رفع این مشکل منتقل کردن دامنه دوم به دامنه اصلی است ، ما در این مطلب روش هایی را به شما خواهیم گفت تا بتوانید سایر دامنه های خود را به دامنه اصلی منتقل کنید.

انتقال دامنه ها به دامنه اصلی

نحوه انتقال دامنه ها به دامنه اصلی :

بهترین روش برای انتقال دامنه ها به دامنه اصلی استفاده از کد های .htaccess می باشد و بهترین کد ری دایرکت به صورت 301 می باشد که بالاترین تاثیر را در سئوی وب سایت برای نتیجه گیری بهتر در موتور های جستجو دارد. در صورتی که شما یک یا چند دامنه اضافه برای وب سایت خود دارید می توانید به وسیله کد های ری دایرکت 301 آنها را به دامنه اصلی ری دایرکت نمایید. برای این منظور لازم است تا به کنترل پنل هاست خود دسترسی داشته باشید ، روی گزینه فایل منیجر یا همان File Manager کلیک کنید ، توجه کنید اگر از کنترل پنل سی پنل استفاده می کنید حتما گزینه Show Hidden and directory را تیک بزنید و سپس به پوشه public_html خود مراجعه کنید. توجه کنید که در لینوکس هر فایلی که با دات ( . ) شروع شود یعنی مخفی است. اگر این فایل را در لیست مشاهده نمی کنید ممکن است تیک show hidden را علامت نزده باشید ، در صورت عدم پیدا کردن آن باید این فایل را ایجاد کنید بنابراین از قسمت new file یک فایل دقیقا با نام .htaccess ایجاد کنید و سپس اقدام به edit کردن آن کنید و از کد های زیر برای ریدایرکت کردن دامنه ها به دامنه اصلی استفاده نمایید :


RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^netaram.info [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.netaram.info [NC]
RewriteRule ^(.*)$ https://www.netaram.com/$1 [L,R=301,NC]

 

از آنجایی که ممکن است کد ها در بالا به صورت استاندارد نمایش داده نشود پیشنهاد می کنیم از محتوا فایل زیر استفاده کنید.

[fusion_button link=”https://www.netaram.com/wp-content/uploads/2015/11/file-redirect.zip” title=”” target=”_self” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]دانلود فایل نمونه Redirect[/fusion_button]

در اینجا با دامنه netaram.info را به دامنه netaram.com ری دایرکت کرده ایم و حتی برای بهتر شدن سئو با توجه به اینکه نت آرام از www استفاده می کند در دستور www را در آدزس جدید قرار دادیم. در خط اول و دوم تعریف کردیم که اگر دامنه با آدرس netaram.info یا www.netaram.info باز شد به آدرس https://www.netaram.com منتقل شود. توجه داشته باشید با توجه به این نوع انتقال تمام صفحات جانبی دامنه info نیز به .com منتقل می شود این یعنی آدرس های داخلی دامنه دوم به آدرس های داخلی دامنه اول ری دایرکت می شود و این روش بهترین برای بالا بردن سئو می باشد.

همچنین توجه داشته باشید برای کار کردن این روش لازم است دامنه خود را قبلا به هاست به صورت park domain در سی پنل یا domain pointer در دایرکت ادمین اضافه کرده باشید.

روش های دیگر نیز وجود دارد اما کاملترین و بهترین روش را به شما معرفی کردیم تا مشکلات سئو برای شما ایجاد نشود.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشه ، لطفا در صورتی که نظر یا سوالی در مورد این آموزش دارید آن را در دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال کنید.

More To Explore

دانشنامه

آموزش انتقال دامنه از Resello به Joker

در این آموزش قصد داریم تا نحوه انتقال دامنه از Resello به Joker را به شما کاربران عزیز توضیح بدهیم ، همانطور که اطلاع دارید

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند