چگونگی دریافت نماد ساماندهی وزارت ارشاد

شرایط دریافت نماد ساماندهی

این پست رو به اشتراک بگذارید

حتما اطلاع دارید که مدتی است که پورتال وب سایت ساماندهی بروز شده است ، در این مقاله قصد داریم تا نحوه دریافت نماد ساماندهی را به طور کامل به شما کاربران عزیز آموزش بدهیم ، دریافت این نماد می تواند باعث افزایش اعتماد کاربران شما شود.

شرایط دریافت نماد ساماندهی

وب سایت ساماندهی چیست و ثبت سایت در آن چه مزیتی دارد ؟

وب سایت ساماندهی پایگاهی است که تقریبا اطلاعات تمام مدیران سایت ها در آن ثبت شده است ، از مزایای ثبت اطلاعات در ساماندهی با توجه به تبصره1 ماده 21 قانون جرایم رایانه ای چنانچه پایگاه حاوی محتوای مجرمانه باشد ، و اطلاعات مدیر آن پایگاه در ساماندهی ثبت شده باشد ، معمولا وب سایت آن فیلتر نخواهد شد و با اطلاع رسانی در این مورد ، مدیر پایگاه می تواند محتوا مجرمانه را از وب سایت خود حذف کند.

چگونه سایت یا وبلاگ خود را در ساماندهی ثبت کنیم ؟

1-برای ثبت وبلاگ یا سایت در ساماندهی به آدرس اینترنتی http://samandehi.ir مراجعه نموده و از منو سمت راست روی گزینه “ثبت نام و ثبت سایت” کلیک کنید :

ثبت سایت در ساماندهی

2-سپس نوع شخصیت ایمیل ، نام کاربری و رمز را وارد نمایید ، پس از تکمیل ثبت نام روی دکمه ورود به سامانه کلیک کنید و مشخصات کاربری خود را وارد کنید.

3-در قسمت تکمیل اطلاعات روی گزینه “تکمیل فرم اطلاعات” کلیک کنید و تمام اطلاعات خود را با دقت در این فرم وارد نمایید.

4-سپس در همان منو تکمیل اطلاعات روی گزینه احراز اطلاعات کلیک کنید ، در این قسمت شما باید تلفن ثابت و همراه خود را تایید کنید ، روش آن به این صورت است که باید از تلفن ثابت خود با این مرکز تماس گرفته و کد اختصاصی که در این صفحه نمایش داده می شود را شماره گیری نمایید ، در مورد تلفن همراه نیز کافیست یک پیامک ارسال نمایید.

5-سپس در منو سمت راست روی گزینه “افزودن رسانه برخط ” کلیک کنید ، شما باید در این صفحه نوع رسانه برخط خود را وارد کنید ، در ادامه بنده انواع رسانه برخط را توضیح خواهم داد :

رسانه كاربرمحور : منظور وب سایت هایی است که کاربران عمومی محتوا دیجیتال آن را در سایت قرار می دهند و در این سایت ها گروه ها و شبکه های مجازی وجود دارد ، مانند سایت های شبکه اجتماعی

رسانه برخط اختصاصي : منظور وب سایت هایی است که محتوا آن توسط متصدی که شخص حقیقی یا حقوقی است ارسال می شود ، محتوا مانند محصولات ، اخبار ، خدمات ، آثار و … که در معرض دسترس عموم قرار می گیرد. مانند وب سایت های شخصی ، شرکتی که به معرفی محصولات یا شرکت آن می پردازد.

رسانه برخط غير اختصاصي : منظور وب سایت هایی است که محتوای دیجیتال در دسترس عموم قرار می گیرد ، مانند سایت های دانلود نرم افزار ، بازی ، موسیقی ، فیلم ، کتاب و … که این موارد به کاربران ارائه می شود.

 نشريه الكترونيك : وب سایت های که به طور مستمر در محیط دیجیتال خبر ها ، تحلیل ، مصاحبه  و گزارش را در قالب نوشته ، صدا و یا ویدیو در معرض عموم قرار می دهند ، مانند سایت های خبری و خبرگزاری

وبلاگ با دامنه اختصاصي : وبلاگ هایی که از سرویس ثبت دامنه استفاده کرده اند ، برای مثال آدرس netaram.blogfa.com را به netaram.com تبدیل کرده اند.

وبلاگ : صفحاتی که توسط سرویس دهندگان وبلاگ که معمولا رایگان نیز هستند ایجاد می شوند.

صفحه شخصي در رسانه كابر محور : پروفایل ها یا صفحه هایی که کاربران شبکه اجتماعی ایجاد می کنند.

6-سپس در قسمت مدیریت رسانه برخط سایت شما و وضعیت آن نمایش داده می شود ، شما باید در این صفحه روی گزینه انجام تاییده فنی کلیک نمایید ، برای اینکه اثبات کنید که صاحب امتیاز این دامنه هستید باید یکی از روش های “ارسال کد به ایمیل دامنه” یا تایید از طریق “بارگذاری فایل در سرور” یا “افزودن متاتگ در صفحه اصلی” یا “تغییر عنوان سایت” را انجام بدهید.

ثبت سایت در ساماندهی انجام شد ، در ادامه نحوه دریافت لوگو یا همان گرفتن نماد ساماندهی را توضیح می دهیم :

نحوه دریافت نماد ساماندهی :

*لطفا توجه داشته باشید دریافت لوگو برای سایت هایی امکان پذیر است که تایید فنی ساماندهی را انجام داده باشند ، همچنین لوگو برای وبلاگ ها و صفحات شخصی در رسانه های کاربر محور فعال نخواهد شد.

انواع لوگو ساماندهی : 

لوگو موقت : این لوگو 3 ماهه بوده و مدیر سایت موظف است ظرف مدت 3 ماه مجوز های لازم برای دریافت لوگو دائم را کسب نماید ،

لوگو دائم : به تمام متقاضیانی که تمامی شرایط دریافت لوگو را داشته باشند این لوگو را دریافت می کنند ، اعتبار این لوگو 6 ماهه بوده و پس از آن قابل تمدید خواهد بود.

شرایط دریافت لوگو دائم ساماندهی :

امکان دریافت لوگو ساماندهی برای افراد حقیقی نیز وجود دارد.

1-احراز هویت : در حال حاضر سامانه ساماندهی به ثبت احوال برای بررسی کد ملی متصل است.

2-فعالیت رسانه بر خط مورد تقاضا ، خارج از موضوع فعالیت رسمی شخص حقیقی یا حقوقی نباشد ، برای مثال وب سایتی که متعلق به یک شرکت می باشد و در زمینه خاصی فعالیت دارد ، این موضوع خاص باید در اساسنامه شرکت نوشته شده باشد.

3-متصدی رسانه بر خط صلاحیت قانونی فعالیت در موضوع رسانه را داشته باشد ، اگر بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران نیاز به مجوز داشت ، متقاضی این مجوز را کسب نماید.

4-موضوع فعالیت رسانه بر خط طبق قوانین جاری کشور باشد.

5-تکمیل فرم دریافت لوگو ، نوع برخط و فعالیت و موضوع آن

چه سایت هایی برای نماد ساماندهی نیاز به مجوز دارند ؟

فعالیت های ذیل نیاز به اخذ مجوز دارند ، این لیست نهایی نیست ، در صورت عدم دریافت نماد ساماندهی شما تایید نخواهد شد.

ردیف نوع فعالیت مرجع صدور مجوز شیوه اخذ مجوز
1- رسانه های کاربر محور مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  از طریق ورود به پورتال جامع رسانه های دیجیتال به آدرس login.saramad.ir
2-  پایگاه های خبری  معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و اشاد اسلامی از طریق سامانه جامع رسانه های کشور به آدرس e-rasaneh.ir
3- فروشگاه های اینترنتی مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت ، معدن و تجارت  اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از طریق پرتال نماد اعتماد به نشانی enamad.ir

آموزش دریافت نماید اعتماد الکترونیک

4- آموزش برخطی که منجر به اعطای مدرک آموزشی شود با توجه به نوع آموزش متفاوت است ، از سازمان فنی حرفه ای ، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و سازمان استاندارد اخذ مجوز فعالیت آموزشی
5- ارائه برخط یا دانلود انواع محتوا  مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   از طریق ورود به پورتال جامع رسانه های دیجیتال به آدرس login.saramad.ir
6- سایت های تبلیغاتی *  اداره كل تبليغات و اطلاع رساني وزارت فرهنگ
و ارشاد اسلامي
 اخذ مجوز كانون آگهي و تبليغات
7-  بازی های رایانه ای  نياد ملي بازيهاي رايانه اي  اخذ مجوز فعاليت در حوزه بازيهاي
رايانه اي از بنياد ملي بازي هاي رايانه
اي

*سايتهاي تبليغاتي مي توانند به جاي اخذ مجوز كانون آگهي و تبليغات، با يك كانون آگهي و تبليغات داراي مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي قراردادي مبني بر نظارت آن كانون بر فعاليت وب سايت خود منعقد نمايند و تصاویر اين قرارداد را به همراه تصویر مجوز فعاليت كانون فوق در بخش مجوزها نسبت به بارگذاری آن اقدام نمایند.

در صورتی که موارد را به درستی انجام ندهید ، نقص درخواست اعلام شده و مجدد باید درخواست را تکمیل نمایید.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشه و بتوانید نماد ساماندهی خود را هرچه سریعتر دریافت کنید ، چنانچه نظر یا مشکلی در این مورد داشتید در قسمت نظرات همین صفحه آن را ارسال نمایید ، خوشحال خواهیم شد به آن رسیدگی نماییم.

More To Explore

دانشنامه

آموزش انتقال دامنه از Resello به Joker

در این آموزش قصد داریم تا نحوه انتقال دامنه از Resello به Joker را به شما کاربران عزیز توضیح بدهیم ، همانطور که اطلاع دارید

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند