راهنمای cpanel قسمت هفتم

آموزش سی پنل جلسه هفتم

این پست رو به اشتراک بگذارید

در جلسه های قبل به 60 سوال و جواب راهنمای cpanel پاسخ دادیم ، ما قصد داریم تا تمامی امکانات cpanel را در 9 جلسه در قالب 90 پرسش و پاسخ به شما کاربران عزیز آموزش بدهیم ، برای راحتی بیشتر در هر جلسه به 10 سوال پاسخ دادیم ، در جلسه هفتم راهنمای cpanel پاسخ سوال های 61 تا 70 را ارسال کرده ایم ، اگر شما تمایل دارید تا قسمت های قبلی یا بعدی را مطالعه نمایید به صفحه لیست آموزش های سی پنل وارد شوید.

راهنمای cpanel جلسه هفتم

راهنمای cpanel جلسه هفتم :

61-سوال : نحوه ایجاد ایمیل تحت دامنه در سی پنل چگونه است ؟

پاسخ : برای ایجاد ایمیل سایت در cpanel ، پس از مراجعه به صفحه اصلی سی پنل از قسمت Email روی گزینه Email Accounts کلیک کنید ، سپس در این صفحه در قسمت Add Email Account می توانید ایمیل جدید برای سایت خود ایجاد کنید ، مانند info@netaram.com ، شما باید در فیلد Email ، آدرس ایمیل تحت دامنه را وارد کنید ، در قسمت Password رمز عبور مدیریت ایمیل را وارد نمایید ، گزینه Mailbox Quota  مربوط به محدودیت حجم ایمیل است ، اگر تمایل دارید این ایمیل بتواند از تمام فضا هاست شما استفاده کند آن را روی Unlimited تنظیم نمایید.

62-سوال : چگونه می توانم رمز ایمیل از قبل ایجاد شده در سی پنل را تغییر بدهم ؟

پاسخ : برای تغییر رمز ایمیل در سی پنل با مراجعه به صفحه Email Accounts ، در پایین صفحه لیست ایمیل های از قبل ایجاد شده در سی پنل برای شما نمایش داده می شود ، شما باید روی گزینه Change Password ایمیل خود کلیک کنید و سپس رمز جدید را وارد نمایید.

63-سوال : چگونه می توانم محدودیت فضا ایمیل از قبل ایجاد شده را تغییر بدهم ؟

پاسخ : با توجه به سوال 62 ، در همین صفحه می توانید روی گزینه Change Quota کلیک کنید و محدودیت فضا را تغییر بدهید ، چنانچه تمایل دارید این ایمیل بتواند از تمام فضا هاست شما استفاده کند آن را روی Unlimited قرار بدهید.

64-سوال : چگونه می توانم تنظیمات ایمیل سایت را به طور خودکار در نرم افزار هایی مانند outlook ، windows live ، Mail.app وارد کنم ؟

پاسخ : برای وارد کردن تنظیمات خودکار ایمیل سی پنل در نرم افزار هایی مانند outloock و windows live می توانید از صفحه Email Accounts روی گزینه Configure Mail Client ایمیل مورد نظر کلیک کنید ، در این صفحه با توجه به نوع نرم افزار و Protocols درخواستی می توانید فایل های تنظیمات آماده ایمیل سایت خود را دانلود کنید و با باز کردن آنها به طور خودکار اکانت ایمیل را به نرم افزار اضافه نمایید.

65-سوال : چگونه می توانم تنظیمات اکانت ایمیل سی پنل را دستی به نرم افزار هایی مانند outlook ، windows live ، Mail.app اضافه کنم ؟

پاسخ : برای اتصال ایمیل به نرم افزار های outlook ، windows live ، Mail.app و غیره می توانید از روش زیر استفاده نمایید :

Username : آدرس ایمیل شما

Password : رمز عبور ایمیل شما

Incoming : آدرس دامنه یا آی پی سرور شما یا mail.yourdomain.com ( به جای yourdomain.com دامین خود را وارد نمایید)

pop3 : 110

SMTP سرور : 25 یا 587

در صورت تمایل برای استفاده از imap پورت 143 را وارد نمایید. در صورتی که تمایل دارید فعالیت های شما تحت ssl انجام شود پورت pop3 را 995 ، پورت smpt را 465 و پورت imap را 993 وارد نمایید. این تنظیمات معمولا در قسمت Add Account نرم افزار ها باید وارد شود.

66-سوال : چگونه یک ایمیل ساخته شده در سی پنل را مسدود یا suspend کنیم ؟

پاسخ : برای مسدود کردن ایمیل در صفحه Email Account در لیست ایمیل ها روی گزینه more ایمیل مورد نظر کلیک کنید ، با کلیک روی گزینه Suspend امکان ورود به وب میل و دریافت ایمیل مسدود می شود ، در صورتی که روی گزینه Suspend Login کلیک کنید ، تنها امکان ورود به وب میل مسدود می شود و این ایمیل در آینده قادر به دریافت خواهد بود ، در صورتی که روی گزینه Suspend incoming email کلیک کنید ، این ایمیل دیگر ایمیلی دریافت نخواهد کرد.

67-سوال : چگونه بدون نیاز به رمز وارد وب میل سی پنل شویم ؟

پاسخ : برای ورود خودکار به وب میل بدون نیاز به رمز در سی پنل در صفحه Email Account روی گزینه more ایمیل مورد نظر کلیک کرده و سپس روی گزینه Access Webmail کلیک کنید ، شما به طور خودکار وارد میل می شوید و امکان انتخاب برنامه وب میل را خواهید داشت.

68-سوال : گزینه Forwarders سی پنل چه کاربردی دارد ؟

پاسخ : به وسیله گزینه Forwarders می توانید ایمیل های یک اکانت خاص را به ایمیل دیگری forward کنید ، برای forward کردن ایمیل سی پنل به ایمیل دیگر از تب Email روی گزینه Forwarders کلیک کنید ، شما در این صفحه با دو گزینه مواجه خواهید شد : Add Domain Forwarder و Add Forwarder

Add Domain Forwarder: توسط این گزینه می توانید تمام ایمیل های یک دامنه را به یک ایمیل خاص forward کنید.

Add Forwarder: توسط این گزینه می توانید یک ایمیل خاص از دامنه خود را در سی پنل را به ایمیل دیگری forward کنید ، توجه داشته باشید شما حتما باید در این صفحه Forward to Email Address را علامت بزنید ، در صورتی که گزینه Discard and send an error to the sender (at SMTP time) را علامت بزنید ایمیل ها رد خواهند شد.

69-سوال : گزینه Autoresponders در سی پنل چه کاربردی دارد ؟

پاسخ : توسط گزینه Autoresponders می توانید به ایمیل های دریافتی به طور خودکار پاسخ بدهید ، برای تنظیم متن پاسخ خودکار ایمیل cpanel پس از کلیک روی گزینه Add Autoresponder ، گزینه Character Set را روی utf8 قرار دهید ، در قسمت Email ایمیل مورد نظر را که قصد دارید پاسخ خودکار ارسال کند را وارد نمایید ، قسمت From را نیز ایمیل سایت خود را وارد نمایید ، Subject همان موضوع ایمیل است مانند ” پاسخ شما ” در قسمت Body نیز متن پیام را وارد نمایید در قسمت Start و Stop نیز می توانید یک تاریخ مشخص را وارد نمایید تا فقط در آن تاریخ این پیام ها ارسال شوند.

70-سوال : گزینه Mailing Lists و Track Delivery در سی پنل چه کاربردی دارند ؟

پاسخ : Mailing Lists چیست : توسط امکان Mailing Lists در سی پنل می توانید یک لیست ایمیل از کاربران خود ایجاد نمایید و سپس یک ایمیل را به تمام این لیست ارسال کنید ، توجه داشته باشید ارسال ایمیل گروهی معمولا در تمام سرور ها ممنوع بوده و در صورت مشاهده معمولا سرویس شما مسدود خواهد شد.

Track Delivery : توسط این امکان شما می توانید وضعیت Delivery ایمیل های خود را مشاهده کنید ، در حالت پیش فرض در این صفحه 250 رکورد آخر به شما نمایش داده می شود  و شامل اطلاعاتی مانند وضعیت Delivery ، رتبه spam که توسط Apache SpamAssassin مشخص می شود ، تاریخ و اطلاعات ارسال خواهد شد.

جلسه هفتم راهنمای cpanel نیز به پایان رسید ، منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم …

More To Explore

دانشنامه

آموزش انتقال دامنه از Resello به Joker

در این آموزش قصد داریم تا نحوه انتقال دامنه از Resello به Joker را به شما کاربران عزیز توضیح بدهیم ، همانطور که اطلاع دارید

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند