افراد زیادی برای انجام پروژه های خود از وردپرس در لوکال استفاده می کنند ، آنها وردپرس را به وسیله WAMP یا XAMPP روی سیستم خود نصب می کنند اما زمانی که پیوند های یکتا را تغییر می دهند تمام صفحات آنها با خطا 404 مواجه می شود و هیچ کدام از صفحات آنها به درستی باز نمی شود. در این مقاله ما قصد داریم در مورد رفع مشکل پیوند های یکتا وردپرس در لوکال هاست به شما توضیح دهیم.

 

رفع مشکل پیوند های یکتا وردپرس در لوکال

رفع مشکل پیوند های یکتا وردپرس و خطای 404 در لوکال

به طور پیش فرض rewrite module ها در wamp و xampp فعال نمی باشد ، شما نیاز دارید تا ماژول های rewrite را در نرم افزار خود فعال نمایید تا بتوانید از پیوند های یکتا سفارشی استفاده نمایید. برای فعال کردن rewrite module ها در wamp یا xampp یا mamp شما باید آیکن برنامه خود را در منوی start پیدا کنید و روی آن کلیک کنید و سپس از قسمت آپاچی بر روی apache modules قرار بگیرید.

 

فعال کردن rewrite modules  در wamp

در این قسمت شما با لیستی از ماژول های آپاچی مواجه می شوید ، هر ماژولی که فعال است با علامت تیک مشخص شده است ، شما باید به دنبال ماژول rewrite_module بگردید و سپس آن را فعال کنید :

فعال سازی mod rewrite در wamp

پس از فعال سازی rewrite modules پیوند های سایت شما بلافاصله باید کار کند منتهی شما می توانید به پوشه apache برنامه خود وارد شوید و سپس در پوشه conf به دنبال فایل httpd.conf بگردید سپس در این فایل کد زیر را پیدا کنید :


#LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

و به کد زیر تغییر دهید

LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

امیدوارم این آموزش مفیدی برای شما بوده باشه ، در صورتی که مشکل یا دیدگاهی در این مورد دارید در قسمت نظرات همین صفحه آن را ارسال کنید.