نحوه ریست رمز وردپرس در کمتر از 5 دقیقه

ریست رمز وردپرس

این پست رو به اشتراک بگذارید

طبیعی است که ما برخی رمز هایی که خود تعریف کرده ایم فراموش کنیم و حتما باید یک سیستم برای فراموشی رمز وجود داشته باشد تا در صورت فراموش کردن رمز از آن استفاده نمود. وردپرس که یک سیستم مدیریت محتوا بسیار محبوب باشد امکان بازیابی رمز توسط ایمیل برای آن وجود دارد اما گاهی اوقات ما به ایمیل خود دسترسی نداریم و یا آن را اشتباه وارد کرده ایم ، در این مقاله ما قصد داریم درمورد تغییر ایمیل مدیر وردپرس و ریست رمز وردپرس توسط phpmyadmin در کمتر از 5 دقیقه را به شما توضیح دهیم.

ریست رمز وردپرس

نحوه ریست رمز وردپرس از phpmyadmin

تغییر ایمیل مدیریت

سریعترین روش ریست رمز وردپرس زمانی که به ایمیل خود دسترسی نداریم ، تغییر ایمیل وارد شده در مدیریت وردپرس است ، برای این منظور باید وارد phpmyadmin خود شویم

برای سی پنل :

وارد صفحه اصلی سی پنل خود شوید و سپس از قسمت databases روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید و سپس روی دیتابیس وردپرس خود کلیک کنید.

وارد شدن به phpmyadmin از سی پنل

برای دایرکت ادمین :

ابتدا مشخصات دیتابیس خود را از فایل wp-config.php موجود در پوشه public_html بردارید و سپس از صفحه اصلی دایرکت ادمین روی لینک phpmyadmin کلیک کنید و سپس نام کاربری و رمز عبور دیتابیس خود را وارد نمایید.

سپس روی جدول wp_users کلیک کنید ( اگر پیشوند دیتابیس را تغییر داده اید به جای wp پیشوند شما نمایش داده می شود ) و سپس نام کاربری را پیدا کنید و دوبار روی ایمیل آن کلیک کنید و ایمیل جدید را وارد کنید :

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس در phpmyadmin سپس به پنل وردپرس خود وارد شوید و روی گزینه بازیابی رمز عبور کلیک کنید و آدرس ایمیل جدید را وارد کنید تا رمز شما ریست شود.

روش دوم : ریست رمز مدیریت وردپرس در phpmyadmin

پس از ورود به phpmyadmin روی جدول wp_users کلیک کنید و سپس نام کاربری خود را پیدا کنید و روی گزینه edit کلیک کنید. با توجه به اینکه وردپرس از سیستم MD5 برای امنیت رمز ها و جلوگیری از مشاهده آن هکر ها استفاده می کند شما باید مقدار MD5 رمز را وارد کنید برای این منظور به لینک JavaScript MD5 وارد شوید و در قسمت input رمز عبور جدید را وارد کنید و در قسمت Result مقدار MD5 خود را کپی کنید و سپس در Phpmyadmin قسمت user_pass وارد کنید و در پایان صفحه روی گزینه Go کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

ریست رمز وردپرس از phpmyadmin

امیدارم با آموزش های بالا مشکل شما رفع شده باشه ، اگه مشکل یا نظری داشتید آن را در دیدگاه های زیر این مقاله وارد کنید.

موارد بیشتر برای کاوش

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با افتخار ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ با بیش از 9 سال سابقه درخشان

شرکت نوآوران میزبانی هوشمند