در این مقاله قصد داریم سایت های رایگان برای تست سرعت سایت را به شما معرفی کنیم ، حتما در مورد قانون یک ثانیه تاخیر شنیده اید ، قانونی که میگه 1 ثانیه تاخیر می تواند 7% از فروش شما ، 11% از بازدید شما و 16% از رضایت مشتری های شما کم کند. ابزار های معرفی شده تنها سرعت سایت را مورد سنجش قرار می دهند و به شما راه کار های برای افزایش سرعت سایت معرفی می کنند. همچنین اگر شما از یک سایت وردپرسی استفاده می کنید می توانید از مقاله افزایش سرعت وردپرس استفاده کنید.

1- تست سرعت سایت توسط Google PageSpeed Insights

تست سرعت گوگل pagespeed-Insights

Google PageSpeed Insights

این سایت سرعت وب سایت را برای کاربران دسکتاپ و موبایل مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و به صورت اخطار مشکلات را نمایش می دهد و برای هر کدام از آنها راه کار پیشنهاد می کند ، توجه کنید که دسترسی به این سایت به دلیل تحریم برای اینترنت ایران امکان پذیر نمی باشد و باید از ابزار های تغییر آی پی استفاده کرد.

2- YSlow

سایت تست سرعت YSlow

عکس از وب سایت YSlow

YSlow صفحات وب سایت شما را برای پیدا کردن عامل های کندی سرعت در قوانین یاهو تجزیه و تحلیل می کند و سپس برای رفع آنها به شما پیشنهاداتی می دهد.

3- GTmetrix

 

وب سایت GTmetrix

وب سایت GTmetrix

GTmetrix از PageSpeed و Yslow برای سنجش سرعت استفاده می کند و از نظر بنده یکی از بهترین وب سایت های تست سرعت سایت است ، توسط این سایت می توانید از تمام ایراد هایی که باعث کندی در سایت شما شده اند اطلاع پیدا کنید و آن ها را رفع کنید، عکس های بهینه سازی شده مربوط به هرصفحه خود را دانلود کنید و سرعت سایت خود را به درصد با رنگ های سبز ، زرد و قرمز ببنید و نمودار تاریخچه بررسی وب سایت خود را نیز مشاهده فرمایید.

4- Pingdom :

بررسی سرعت سایت در pingdom

وب سایت تست سرعت pingdom

pingdom نیز یکی دیگر از ابزار های تست سرعت سایت می باشد و به شما زمان لود ، حجم سایت و زمان لود اجزا سایت را نمایش می دهد و راهنمایی می کند که چطور آنها را رفع نمایید.

5- Web Page Analyzer :

websiteoptimization

وب سایت websiteoptimization

یک سایت ساده برای تجزیه و تحلیل سرعت سایت است و پس از آن اندازه صفحه و زمان دانلود را نمایش می دهد و سپس راه کار هایی برای افزایش سرعت سایت نمایش می دهد.

6- Which loads faster?

which-loads-fasterیک ابزار رایگان برای مقایسه سرعت دو سایت با هم ، این سایت برای افرادی که رقابت تنگاتنگ با سایر سایت های مرتبط دارند توصیه می شود.

 

7- Load Impact :

تست سرعت سایت با loadimpact

تصویری از سایت loadimpact

loadimpact یک ابزار رایگان برای تست کارایی وب سایت می باشد ، این ابزار عملکرد وب سایت شما را با استفاده از ترافیک مانیتور می کند و از تمام نقاط جهان سایت را تست می کند و در یک نمودار زیبا گزارش می دهد.

8- OctaGate SiteTimer :

ابزار بررسی سرعت سایت octagate-sitetimerیکی دیگر از  تایمر های ساده برای سرعت وب سایت است ، نتایج در یک نمودار میله ای نمایش داده می شود.

 

9- seomastering.com :

وب سایت seomasteringیک ابزار ساده که اجازه می دهد شما همزمان 10 وب سایت را مورد بررسی قرار دهید ، این مورد برای افرادی که قصد دارند وب سایت خود را با رقبا مقایسه کنند بسیار مفید است.

 

10-تست سرعت سایت WebPagetest :

WebPagetest

WebPagetest به شما این امکان را می دهد تا سرعت وب سایت خود را از مکان های مختلف در سراسر جهان با استفاده از مرورگر های واقعی و سرعت اتصال مصرف کننده بررسی کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه و با این سایت ها بتوانید تست سرعت سایت خود را مورد سنجش قرار دهید ، اگر نظر یا مشکلی در این مورد دارید آن را در دیدگاه های سایت ارسال کنید.